LİSİNİA’YA 150 BİN ZİYARETÇİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.08.2020 14:03

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > LİSİNİA’YA 150 BİN ZİYARETÇİ

04.08.2020 Sal, 14:03

BURDUR Merkez Karakent Köyü yakınlarındaki Lisinia Doğa Proje alanını 1 Hazirandan bu yana yaklaşık 150 bin kişi gezdi.
Lisinia Doğa Proje Alanı sorumlusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca normalleşme sürecinin başlaması ile yoğun bir ziyaretçi akını ile karşılaştıklarını söyledi. Sarıca, ziyaretçilerini Doğal yaşam konusunda bilgilendirme eğitimlerinin de sürdüğünü kaydetti.

Sarıca; “Normalleşme sürecinin başlaması ile ekoturizm kapsamında proje alanımızı ziyarete gelen ve doğa okulunda bilgilendirme almak isteyen pek çok ziyaretçimiz var. Hafta sonları burada 10-15 bine yakın ziyaretçi ağırlıyoruz. Son bir aydır yoğun bir ziyaretçi akını var” dedi.

Geçen yıla göre ziyaretçi sayısında azalma olduğunu anlatan Sarıca “eğitimlerde ziyaretçilerimize özellikle biz son dönemde en büyük problem olan Koronavirüs konusunda yapılabilecekler, özellikle sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusundaki uyarılarımız, çevre kirlilikleri, kanser, doğal hayat, doğal ürünleri nasıl kullanabilecekleri, hayatlarında kimyasalları nasıl çıkarabilecekleri ve nasıl doğal bir yaşam sürebilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

150 bin ziyaretçi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında normalleşme sürecinin başladığı 1 hazirandan bu yana 150 bine yaklaşan ziyaretçiyi ağırladıklarını söyleyen Sarıca “eskiden öğle saatleri çok kalabalık olurdu. Şimdi güne yayılmış bir ziyaretçi geliyor. Ben o konuyu çok önemsiyorum. Tur otobüsleri ya da özel otomobilleri ile gelecek kişiler kalabalık olup olmadığını sorarak geliyorlar çünkü kalabalık olduğu zaman onlara akşam üzeri gelin veya yarın gelin diyoruz ve kalabalıkları serbest dönemlere aktarmaya çalışıyoruz ve insanlar buna gerçekten uyuyor” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber