MAKÜ SENATOSU KARARINI VERDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :15.09.2020 22:54

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ SENATOSU KARARINI VERDİ

15.09.2020 Sal, 22:54

BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosu 2020-2021 Güz dönemi ile ilgili kararını verdi.
Üniversiteden yapılan açıklamada ; Yüksek Lisans ve doktora eğitimi tüm derslerin yüzyüze gerçekleştirileceği bildirildi.
“Değerli öğrencilerimiz; 2020-2021 eğitim ve öğretim güz yarı yılındaki eğitim yöntemimize dair, pandemi koşullarını dikkate alan bir dizi karar aldık. Bu süreçte birimlerimizle ve ilgili komisyonlarla yaptığımız çok sayıda toplantı ile hangi bölümlerimizde ve hangi sınıflarda yüz yüze eğitimin gerçekleşmesi gerektiğini ve gerçekleşebileceğini
değerlendirdik. İlkemiz; uygulama ağırlıklı bölümlerin eğitim kalitesini gözetmek ve tüm sağlık tedbirleri ışığında uygulama derslerinin yüz yüze yapılabilmesini sağlamak oldu. Teorik ağırlıklı programlarda ise pandeminin gelişim seyri ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda uzaktan eğitim yöntemini tercih ettik” denilen açıklamada ; Veteriner Fakültesi, 3,4, ve 5’inci sınıflar, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2 ve 3’üncü sınıflar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 3 ve 4’üncü sınıflar, Hemşirelik Bölümü 2 ve 3’üncü sınıflar, Bucak Sağlık Yüksek Okulu Acil Yarım ve Afet Yönetimi 3’üncü sınıf, Hemşirelik bölümü 2 ve 3’üncü sınıflar, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Gastronomi ve Mutfak sanatları 1 ve 2’inci sınıflar, türk Müziği ve Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri 3’üncü sınıf, Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO Aşçılık Bölümü 1 ve 2’inci sınıf, Yeşilova ismail Akın MYO aşçılık Bölümü 1’inci sınıf, Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik 2’inci sınıf, İlk Acil ve Yardım 2’inci sınıf, Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu İlk Acil ve Yardım 2, Fizyoterapi 2, Ağız ve Diş Sağlığı 2’inci sınıf, Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksek Okulu Acil Durum ve Afet Yönetimi 3, Sivil Savunma ve İtfaiyecielik 2’inci sınıflar ile Çavdır meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Bölümü 2’inci sınıf ve İşSağlığı ve Güvenliği Bölümü 2’inci sınıflarındaki uygulama dersleri seyreltilmiş sınıflarda yüzyüze gerçekleştirilecek. Aynı sınıflardaki derslerin teorik kısımları uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecek. Bunun dışında kalan tüm ön lisans ve lisans düzeyindeki eğitim-öğretim ise uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecek” denildi.
Açıklamada; “akademik birimlerimizin teklifleri doğrultusunda ihtiyaç duyulması halinde dönem sonunda veya yaz döneminde, yüz yüze takviye eğitimler planlanacaktır, Pandemi sürecinde, HES kodu doğrulanması ve sosyal mesafe kurallarına uymak koşuluyla, Üniversitemiz kampüslerinin tüm öğrencilerimizin erişimine açık olmasına karar verilmiştir.
Süreçlere ilişkin detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Tüm bu kararların yanında, pandeminin seyrine göre öğretim yönteminde (uzaktan, yüz yüze) değişiklik yapılabilecektir. Bilmenizi isterim ki sizin sağlığınıza dair kaygılarımız önceliğimiz konumdadır. Tedbirlere uyarsak; kavuşabiliriz, başarabiliriz. Sağlıkla kalın” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber