MAKÜ’DE 400 GENÇ YETENEK SAHNE ALDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :14.05.2019 9:31

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ’DE 400 GENÇ YETENEK SAHNE ALDI

14.05.2019 Sal, 9:31

-BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin düzenlediği 7’inci Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde 400 genç yetenek sahne aldı.

Festival Genel Koordinatörü Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Piyano Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hatice Sezen festivali düzenlemekteki amaçlarının genç yeteneklere sahne heyecanını yaşatmak ve aynı zamanda onları dünya sahnelerine hazırlamak olduğunu söyledi.

Sezen “Bu Festivali düzenlemekteki en önemli amacımız Genç Yeteneklerin sahne heyecanını paylaşmak ve sanatsal gelişimlerini desteklemenin yanında yetişkin akademisyen ve sanatçılarımızın sanatsal deneyiminden yararlanarak, bilimin ve sanatın ilkeleriyle donatılmış, kendine güvenen, dünya sahnelerinde ülkemizi gururla temsil edebilecek bir genç neslin yetişme çabasına katkıda bulunmaktı” dedi.

Sezen “festivalimizde çok değerli sanatçılar ve çok değerli genç yetenekleri ağırladık. Burdur’u sanatsal yönüyle tanıttık. Bizim için büyük bir gurur oldu. İstanbul, Aydın, Ankara, Bursa, Isparta, Antalyagibi birçok gibi birçok ilden 400 sanatçımız katıldı. Festivalimiz bu yıl inanılmaz bir coşkuyla geçti. Önümüzdeki yıl umarım katılımcılarımız daha da artar” dedi.

Festivale Bursa İnegöl’den öğrencileri ile birlikte katılan Aydın Şahin’de “gayet kaliteli bir festival. Güzel performanslar dinledik ve sergiledik” dedi.
Isparta’dan katılan Nimet Ulusoy’da “Sanatla uğraşan çocuklarımızın performans sergilemeleri ve özgüvenlerini kazanmaları açısından önemli, güzel bir festival” diye konuştu.

6-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde akademisyen sanatçılar solo performanslar, oda muziği eserleri masterclasslar ve seminerler sundu, genç yetenekler ise solo koro ve orkestra olarak performanslarını sergiledi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber