MAKÜ’DE MEZUNİYET TÖRENİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.06.2022 0:02

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ’DE MEZUNİYET TÖRENİ

17.06.2022 Cum, 0:02

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni kampüs içerisindeki İstiklâl Stadyumu’nda yapıldı.
Törene, Burdur Valisi Ali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Garnizon komutanı Albay Yavuz Çankaya, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ile Rektör Yardımcıları, MAKÜ öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Yaklaşık 8 bin öğrencinin mezun olduğu ve pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra MAKÜ İstiklal Stadyumunda yapılan törende SAygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Makü Halk Dansları ekibinin gösterisinin ardından öğrencilerin tören yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.
Törende öğrencilere hitap eden Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Biz 2006 yılında kurulmuş ve heyecanını kaybetmemiş hayat dolu bir üniversiteyiz. Dolayısıyla konuşmamın hemen başında genç ve dinamik bir üniversite oluşumuza vurgu yapmak istiyorum. Dün küçücük bir fidandık, bugün kocaman bir çınar olduk. Dalları bütün ilçelerimize kadar uzanan kocaman bir çınar. Dün kendi koşullarında mütevazı bir üniversite idik, bugün büyük ölçekli bir kurum haline geldik. Dün kendi kişiliğini kazanmaya çalışan bir üniversite iken, bugün akademik rüştünü ispat etmiş yetkin bir üniversiteyiz.” dedi.

Vali Ali Arslantaş ise; Önünüzde uzun ve mutlu geçmeye teşne bir ömür, temiz simalarınızda teravetin en muhlisi mevcutken, para ile satın alamayacağınız tek mefhum olan zamanın kıymetini bilin. Bir şarkı sözünde zikredildiği üzere “dört mevsimde bir bahar olduğunu” lütfen aklınızdan çıkarmayın. İlber Ortaylı hocamızın öğütlediği gibi kırk yaşınıza kadar çok okuyun, çok gezin, yeniden öğrenin, dil dahil tüm eksiklerinizi tamamlamaya gayret edin. Ömrünüzün en verimli çağlarını cevval dimağlarınızla doya doya yaşayın. Yeri gelmişken üzerinizde emeği ve hakkı bulunduğunu düşündüğüm Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde görevli tüm çalışanlara gönülden teşekkür ediyorum. Şehrimizin ve üniversitemizin sizlerin kalbinde yaşamın en keyifli yıllarını geçirdiğiniz bir diyar olarak yaşamasını temenni ediyorum. Bahtınız her daim açık olsun. Yüce Mevla okul sıralarından gerçek hayata intibakınızda suhulet nasip eylesin.” şeklinde konuştu.
Tören, dereceyle mezun olan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerin verilmesi ile devam etti. 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Daha sonra Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç mezun olan öğrencilere mezuniyet yemini ettirdi ve öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi iken 13 Mart 2019’da geçirdiği trafik kazasından bir gün sonra hastanede yaşamını yitiren İrem Su Akkaya’nın annesi Leyla Avcı Akakya ve babası Halil Akkaya’ya Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Çiftçi tarafından temsili diploma ve cübbe verildi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber