MAKÜ’DE TAVAN ÇÖKTÜ: 5 YARALI (ÖZEL HABER) | Gündemburdur.com
Son güncellenme :20.09.2016 14:16

Anasayfa > Burdur, Güncel > MAKÜ’DE TAVAN ÇÖKTÜ: 5 YARALI (ÖZEL HABER)

20.09.2016 Sal, 14:16

Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bir sınıfın alçıpan tavanının çökmesi sonucu o sırada sınıfta bulunan 4 öğrenci ile bir öğretim görevlisi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin ders gördüğü sırada 309 nolu sınıfın alçıpan tavanı çökerek sıralarda oturan öğrencilerin üzerine düştü.
Tavan parçaları vücutlarının çeşitli yerlerine gelen öğrenciler ve Öğretim Görevlisi Hacer Orun Kavak (38) kısa süre panik yaşadı. Olayın ardından sınıf boşaltılırken, Öğretim Görevlisi Kızıltan ile öğrencilerden Elif Esra Ülkü (19), Sümeyye Yurdusev (20), Duygu Uyar (20) ve Havva Kızılhan (19) çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandılar.
Fakülteye çağrılan ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan öğrenciler tedavi altına alındı.
Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, gazetecilere yaptığı açıklamada,
“şiddetli bir rüzgar vardı. Hafif yaralı 4 öğrenci ve bir öğretim görevlimiz var. Öğrencilerimiz ister istemez psikolojik travma yaşadılar. Elimizden gelen tüm imkanlarla öğrencilerimizin yanındayız. Konuyla ilgili gerekli soruşturma yapılacak” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber