MAKÜ’LÜ ÖĞRENCİLER YAŞLILARI SEVİNDİRDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :20.03.2017 21:19

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MAKÜ’LÜ ÖĞRENCİLER YAŞLILARI SEVİNDİRDİ

20.03.2017 Pts, 21:19

Burdur’da Yaşlılar Haftası nedeniyle Üniversite Öğrencileri Huzurevinde kalan yaşlılarla biraraya geldi.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Durmuş Acar ile birlikte Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlılarla sohbet eden öğrenciler daha sonra çalan müzik eşliğinde yaşlılara unutulmaz bir gün yaşattı.
MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Durmuş Acar yaşlılara yaptığı konuşmada “sizlerin karşısında olmak bizim için kıvanç verici” dedi.
Acar şunları söyledi; “Sizler bizim bu hale gelmemizde ciddi emekleri, katkıları olan insanlarsınız, bizler sizlerin bize emanet ettiği bu görevleri yerine getirerek sizlere lâyık olmaya çalışıyoruz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Gönül isterdi ki sadece belli haftalarda değil sürekli sizlere katkı sunalım. Devletimiz bu noktada ciddi anlamda bir altyapı oluşturup ömrünüzün bu döneminde daha rahat etmenizi sağlayacak bir takım çalışmalar yapıyor. Biz de Üniversite olarak her zaman sizlerin yanındayız. Öğrencilerimiz sizleri örnek alarak sizlere lâyık olmaya çalışacaklardır. Hepinize sağlıklı ve güzel günler diliyorum, hepinizin ellerinden öpüyorum.”

Huzurevi sakinlerinden 65 yaşındaki Ömer Karakaya’da yapılan etkinlikten çok mutlu olduklarını bildirdi. Karakaya “her bir öğrenci bizim doktorumuz gibi, ziyaretleri ile bizi tedavi etmiş oluyorlar. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bizler için unutulmayacak bir anı oldu. Ziyaretimize gelenler oldumu çocuk gibi seviniyoruz. Biz de kendilerine dua ediyoruz” dedi.

77 yaşındaki Fahriye Yaramışta ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Huzurevi sakinleri daha sonra çalan müzik eşliğinde öğrencilerle birlikte piste çıkarak gönüllerince eğlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber