MİNİKLERE TİYATROLU DEPREM EĞİTİMİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.01.2019 15:09

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > MİNİKLERE TİYATROLU DEPREM EĞİTİMİ

02.01.2019 Çar, 15:09

-BURDUR’da Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü tarafından Anasınıfı öğrencilerine Deprem hakkında tiyatro oyunuyla bilgilendirme yapıldı.
Burdur Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü son sınıf öğrencileri işbirliği ile Anasınıfı ve İlkokul öğrencilerine deprem ve afetlere karşı bilinçlendirmek için tiyatro ekibi kuruldu.
Ekip ilk gösterisini Kent Merkezindeki bir ilkokulda eğitim gören Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerine sergiledi.
Burdur Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Gökhan Toklu amaçlarının çocuklara küçük yaşlarda afet bilincini yerleştirmek olduğunu söyledi.
Toklu “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Afet ve Acil Yönetim Bölümü öğrencileri kurumumuza staja geliyorlar. Onlarla İlkokullarda Afet Bilinci oluşturma, öğrencilerde farkındalık oluşturmak için bir tiyatro grubu kurduk ve ilk oyunumuzu oynadık” dedi.

Burdur’un Birinci Derece deprem bölgesinde yer aldığını aktaran Toklu “bunun içinde farkındalığı oluşturmak, afet bilincini yerleştirmek için anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik böyle bir uygulamaya başladık. İlimizdeki okullardan talep geldiği takdirde bütün okullarımıza gidip öğrencilerimize oyunumuzu sergileyeceğiz” diye konuştu.
Tiyatroyu izleyen öğrencilere Doğal Afet Sigortaları Kurumu kumbaraları dağıtıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber