MOBİL EĞİTİM TIRI BURDUR’DA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.04.2022 23:26

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Sürmanşet > MOBİL EĞİTİM TIRI BURDUR’DA

19.04.2022 Sal, 23:26

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın Mobil Eğitim Tırı Burdur’a geldi.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde çocuklara trafik bilinci ve farkındalık oluşturulması amacıyla Türkiye’yi dolaşan Mobil Trafik Eğitim Tırında, Burdur merkez TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu bahçesinde ilkokul öğrencilerine önce teorik eğitimin ardından akülü otomobillerle trafikte uyulması gereken kurallar hakkında eğitim veriliyor.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü trafik Şube Müdürü Fatih Akyol, “Cumhurbaşkanlığımızın genelgesi ile hayata geçirilen Karayolları Trafik Güvenliği Eylem Planının hedeflerinden birisi olan ilköğretim yaşındaki çocuklarımıza trafik bilincinin aşılanması, onlara trafik kurallarının öğretilmesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ileride trafikle ilgili daha da bilinçli olmasını sağlamak amacıyla Mobil Trafik Eğitim Tırı iki gün süreyle ilimizde olacak” dedi.
Akyol şunları söyledi; “iki gün süresinde toplam 11 okuldan yaklaşık 600 öğrenciye eğitim verilecek. Mobil Eğitim Tırında arkadaşlarımız trafik kuralları ile ilgili teorik eğitim veriyor. Dışarıda kurulan parkurda da çocuklarımızın trafik bilinciyle ilgili eylemsel olarak bu melekeleri alışkanlık haline getirmeleri sağlanıyor.”

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber