NATALİYA HOCA BURDUR’A DÖNÜYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :21.02.2020 23:12

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > NATALİYA HOCA BURDUR’A DÖNÜYOR

21.02.2020 Cum, 23:12

Klasik Bale alanında başarılarından sıkça adından söz ettiren  Koreograf Pedagog Nataliya Gorelova Burdur’ a  geri dönüş yapacağını ve çalışmalarının devam edeceğini anlattı.

Isparta’da  13 yıl öncesi  tarih yazıp akademik klasik bale sanatını  getiren Nataliya Gorelova, bu bölgede  çocuklara   bale bölümlerin sınavlarını  kazandırmaya devam ediyor.  Gorelova, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:  “3 yıla yakın bazı Özel  nedenlerden ve sebeplerden dolayı Burdur’da çalışmalara ara vermek zorunda kaldım.  Bunun nedeni  yakın çevrem ve sevdiklerim iyi biliyorlar.  Burdur’dan  gidince çok  sayıda  Öğrencim Isparta’ya  gelerek devam ettiler. Elbette ciddi bir şekilde  hedefleri olan şu an iyi yerlerde akademik  kariyerini devam ettirmekteler.  Burdur’daki  çalışmalarımıza Cemre müzik akademi ile birlikte  tekrar başlayacağım ve eski yerimde öğretmen evindeki salonda dersler vermeye devam edeceğim.    25 şubat Salı günü öğretmen evinde ilk ders ve kayıtlar başlıyor. Deneme dersine bütün öğrencileri ve velileri bekliyorum.”

“NE YAZIK Kİ ÇOCUKLAR ACIMAZSIZCA HARCANIYORLAR”

Gorelova şunları söyledi; “Maalesef Burdur bölgesinde akademik klasik bale sanat çalışmalar bulunmamaktadır. Ne yazık ki çocuklar acımazsızca harcanıyorlar.  Balenin pos turu nasıl kurulduğunu bile  bilmeden , ön bilgi sahibi bile olmadan, pointe ayakkabı nasıl bağlandığını bile bilmeden bazı kurumlarda eğitim verilmeye çalışılıyor. Buradan sizlerin aracılığı velilere sesleniyorum çocuklarınız götürdüğünüz hangi kurs olursa olsun öncelikli olarak kurumda eğitim verecek hocanın bilgi düzeyi nedir öğretici belgesi nedir hangi kurumdan almıştır bu konudaki uzmanlığı nedir, araştırmalarını rica ediyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber