ÖĞRENCİLER ZEYTİN HASAT ETTİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.12.2021 10:32

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > ÖĞRENCİLER ZEYTİN HASAT ETTİ

02.12.2021 Per, 10:32

BURDUR’un Bucak İlçesi Kuşbaba Köyü Ortaokulu’nda öğrenciler zeytin hasat etti.
Burdur’un Bucak İlçesi Kuşbaba Köyü Ortaokulunun bahçesinde bulunan 100 zeytin ağacından hasat edilen zeytinlerin yağı çıkarıldıktan sonra satılıyor ve elde edilen gelir okulun ihtiyaçları için kullanılıyor.
Okul Müdürü Ahmet Hasyıldırım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bir okul düşünün. Bu okulda sadece dersler öğretilmiyor. Üretim yapılıyor , üretim yaparken bir çok kazanım elde ediliyor. Çocuklar çalışırken; yardımlaşmayı , sabrı, emeği , hayatın kolay olmadığını öğreniyor. Okulu için bir şeyler yaptıkları için gözlerinin içi gülüyor. #eğitiminhayatlabuluştuğuyer” ifadelerini kullandı.
Hasyıldırım “Bu hasat zamanı o kadar güzel olaylara şahit oluyoruz ki. Çocuklar yardımlaşmayı , birlikte hareket etmeyi , kazancın kolay olmadığı gibi bir çok kazanım elde ediyor. Ayrıca öğretmenleri ile aralarında güçlü bir bağ oluşuyor, paylaşımlar oluyor. Zira bunlar derslerde elde edilemeyen kazanımlar. Derslerde biraz geri kalan öğrencilerim burda kendini o kadar güzel göstermeye çalışıyor ki görmelisiniz. Özgüveni gelişiyor. Kendini daha güzel ifade ediyor . Bazıları diğer arkadaşlarını yönlendirerek liderlik ruhunu ön plana çıkartıyor. Biz de bu durumda onları gözlemleyerek daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz. Sadece zeytin değil yani olayımız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber