ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.11.2021 14:01

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24.11.2021 Çar, 14:01

BURDUR’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.

Burdur’daki Öğretmenler Günü kutlama programı İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’nın Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ndeki Atatürk Anıtına Çelenk sunması ile başladı. Kutlama programı daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’nda devam etti. Buradaki törene Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Yavuz Çankaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Ali Arslantaş; ” Öğretmen, bahçesinde türlü türlü meyveler yetişen, renk renk çiçekler açan buram buram güller kokan bir bahçıvandır. Öğretmen, tarlası bol ürünler ve altın sarısı başaklar veren bir çiftçidir. Öğretmen, dükkânında elmaslar, yakutlar ve inciler işleyen bir sarraftır. Ama unutulmasın ki kuruyan çiçeklerin günahı da çürüyen tohumların vebali de, kırılan elmasların hatası da onundur. Karalanan defterler de, yaldızlı sayfalar da ona aittir. İkbal de, hüner de, zafer de onun ellerinde şekillenmektedir. Bu nedenle onun, bir insana hayal kurmayı, yenilikçi ve modern yaşamayı öğretmesi için öncelikle iyi bir örnek ve yol gösterici olması gerekir. Çünkü o, doğruyu öğreten, doğru düşündüren, öğrencisinin gönlünü coşturup ruhunu kanatlandıran, yolunu kesen bütün kara delikleri bertaraf edip onu aydınlık yarınlara ulaştıran talihli insandır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’da; “Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli mesleğidir. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve gönül mesleğidir. Bir öğretmenin en önemli özelliği, sevgi dolu yüreği ve mesleğine adanmışlığıdır. Sevgi dolu bir öğretmen, öğrencisinin yolunu aydınlatan ışık demektir. Öğretmen, yeri doldurulamaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum misali fedakarlıkta sınır tanımaz kıymetimizdir” ifadelerini kullandı.
Emekli Öğretmenler adına konuşan Sema Sarızeybek ise ; “Meslek hayatım boyunca en büyük hedefim, okuyan, sorgulayan, özgüveni yüksek, mütevazi, öğrenmeye istekli, ileride seçtiği meslek her ne olursa olsun en güzel şekilde yapan, doğru ve dürüst, örfüne, değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek oldu” diye konuştu.

Konuşmaların ardından adaylığı kalkan öğretmenler yemin etti. Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Halk oyunları gösterisi sunuldu, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin oluşturduğu koro tarafından solo ve koro şarkılar söylendi.

Tören, 24 Kasım etkinlikleri çerçevesinde il merkezinde düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve emekli olan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgeleri’nin protokol üyeleri tarafından verilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber