OKULUMUZ KAPANMASIN EYLEMİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :25.06.2019 20:29

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > OKULUMUZ KAPANMASIN EYLEMİ

25.06.2019 Sal, 20:29

BURDUR Merkez Kayaaltı Köyü sakinleri öğrenci sayısının azlığı nedeniyle kapatılmasına karar verilen ortaokul için Milli Eğitim müdürlüğü önünde eylem yaptı.
Kayaaltı Köyü Okul Aile Birliği Başkanı İlhan Gürler öğrenci velleri ve öğrencilerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelerek Müdür Mahmut Bayramla görüştü.
İlhan Gürler “bu öğretim yılında okulumuzun kapanacağını söylediler, bundan dolayı İl Milil Eğitim Müdürlüğü ve valiliğe giderek kapatılmaması yönünde talepte bulunduk. Sadece 2 öğrenci eksik olduğu için 38 çocuğun kaderi ile oynamak istediler. Okulumuzun kapanmaması için mücadele edeceğiz. Okulumuzu kapattırmayacağız. Kapatılacak olursa da gerekirse çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz. Taşımalı sistem istemiyoruz”dedi.
Gürler “okulumuz 35-40 yıllık. Yanında 3 yıl önce yeni binamız da yapıldı. Derslik sayımız yeterli. Yıkım kararı verildi ama iki tane ek binamız var. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Milli Eğitim Müdürümüz öğrenci sayısının tamamlanmasını istedi. Biz de sayıyı tamamlayarak okulumuzun kapatılmamasını sağlayacağız” diye konuştu.
Kayaaltı Köyü ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Mustafa Ünal “ben bu yıl 8’inci sınıfa geçtim. Okulumuzun kapanmasını istemiyorum. Son yıl taşımalı eğitim görmek istemiyorum” dedi.
Gürcü Sarıkaya isimli öğrenci de “ben bu yıl 8’inci sınıfa geçtim. Okulumuzun kapanmasını istemiyorum. Kapanırsa da taşımalı eğitim yapılAcak okula gitmeyeceğim” diye konuştu.
Hüseyin Işık isimli öğrenci de “okulumuzun kapanmasını istemiyorum. Okulumuz iyi. Okulumuzun neresi kötü” ifadelerini kullandı.
Öğrenciler ve öğrenci velileri Milli Eğitim Müdürlüğü önünde ‘Okulumuzu isteriz” diye slogan attıktan sonra dağıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber