ÖLÜME SEBEBİYET VERDİKLERİ İDDİASIYLA İKİ POLİSİN YARGILANMASINA BAŞLANILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.08.2023 16:38

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ÖLÜME SEBEBİYET VERDİKLERİ İDDİASIYLA İKİ POLİSİN YARGILANMASINA BAŞLANILDI

04.08.2023 Cum, 16:38

BURDUR’un Bucak İlçesi’nde meydana olayda Ali Kurama isimli bir kişnin ölümüne sebep oldukları iddiasıyla birisi tutuklu iki polis memurunun yargılanmasına başlandı.
Burdur’un Bucak ilçesinde iddiaya göre gözaltına alındığı esnada kafasından aldığı darbe sonucu hastanede hayatını kaybeden Ali Kurama’nın ölümüne sebep oldukları iddiasıyla birisi tutuklu iki polisin yargılanmasına Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya Tutuklu Sanık Polis Memuru C.D., tutuksuz polis memuru R.Ç. ile ölen Ali Kurama’nın babası Mehmet Kurama ve taraf avukatları katıldı.
Mahkemede ifade veren tutuklu polis memuru C.D. savunmasında “2 Mart 2023 günü vefat eden şahsın aracını Haber Merkezinin ihbarı sonucu takibe aldık. Sazak mevkisinde yaklaşık 300 metre kovalamaca yaşandık. Vefat eden Ali Kurama araçtan inerek uzaklaşmaya başladı. Ona doğru koştuğumuzda bana bıçak çekip savurmaya başladı. Daha sonra elinden yakalarayak boğuşmaya başladık. O beni bıçaklamaya çalışırken, bıçağı elinden düşürdüm. Aramızdaki boğuşma esnasında ona kelepçe takmaya uğraştım. Tellere dayanarak kelepçeyi takdığımda kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Biz de 112 Acil ekibi talep ettik. Sağlık ekipleri geldiğinde takılan kelepçeyi de çıkarttım. O sırada kendisi dengesini kaybederek yere düştü.” dedi.
Tutuklu polis memuru C.D., “Olay esnasında yere düşen Ali Kurama’nın kanlar içerisindeki yüzünü yıkadık. Kanlar elime orada bulaştı. Olay yerinde dolaştığım için araçtaki ve demir kapıdaki kanlar elimden oraya bulaşmış olabilir. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum. Araçta bulanan bayan şahıs G.Ö. “Biz terörist miyiz?” diyerek küfürler etti. Ali Kurama’da hakkında tutuklama kararını yerine getirdiğim için husumet besledi. Ali Kurama ile olaydan önce bir yerde denk geldiğimizde bana “Sen beni tutukladın, bir yerde görüşeceğiz” demişti.” dedi.

Tutuksuz yargılanan polis memuru R.Ç’de mahkemede yaptığı savunmada üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini söyledi.  Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aranın ardından C.D’nin tutukluluk hainin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
OLAY GEÇMİŞİ
2 Mart 2023 günü Ali Kurama ile polisler arasında yaşanan arbede sırasında başına aldığı darbeler sonucunda yoğun bakıma kaldırılan Ali Kurama, 30 gün yaşam savaşı vermiş fakat hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber