ÖZGÜR ÖZEL BURDUR’DA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :25.05.2023 17:36

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ÖZGÜR ÖZEL BURDUR’DA

25.05.2023 Per, 17:36

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “bu pazar oy kullanmaya gidene kadar listeler belli olana kadar, hangi partiden kim milletvekili kim belli olana bir yalan, bir iftira kampanyası sürüyordu. Ne diyorlardı, millet ittifakı 6 parti ama masanın altondan başkası çıkacak, masanın etrafında başkası var” diyorlardı dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Burdur Şeker Meydanı’nda toplanan partililere seslendi. Özel, Hüdapar’ın Türk Bayrağı ve Milletvkeili yemin metnine karşı olduğunu belirterek; “ben diyor Atatürk İlke ve Devrimleri demeyi doğru bulmuyorum, Türk Milletinin önünde and içerim demek istemiyorum, yemin metni değiştirilmelidir diyor. Özerklik olsun, Federasyon olsun. Federasyondaki bölgelerden birinin adı Kürdistan oldun diyor. Bize o var, bu var dediler. 6 Parti seçilen milletvekilleri belli. Ne yemin metnine itirazı olan var, ne Türk Bayrağına, ne Türk Milletine ne TC’ye.” diye konuştu.

Özgür Özel, “pazar günü sandığa varır, sandıkta konuşursunuz, gereğini yaparsınız. Yapın gereğini pazar günü, yapın Şöyle bir yalan çıkardılar. Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yaparsa, Abdullah Öcalan’a af çıkartacaklar diye. Bununla ilgili video çektiriyorlardı. Suçüstü yakalandılar. Yalan video yaptırıyorlardı. Bi tanesini mitinglerde oynattılar, TV’lerde oynattılar. Birisini kandırıp cebindeki parasını almak hırsızlık öylem i, kul hakkı yemek peki yoksul, işsiz, güvencesiz birisi düşünüyordu ki bu iktidarı değiştirsin. Sahte, montaj bir video ile o kişiyi korkutarak oyunu değiştirmek, oyunu almak, oyunu çalmak hırsızlık, sahtekarlık
değilmi. Kul hakkı yemek değil mi? Böyle yapanlar bunun hesabını bu pazar vermeyecek mi?” dedi.

Bu pazar gelince ne olacak. Emeklilerin yüzü gülüyor, neden gülüyor biliyor musunuz. Adayları var. Emekli Kemal aday. Pazar günü emekliler sandığa gidecek bu pazar artık dört aday yok. İki isim, iki resim. Birini seçeceğiz. Emekliler sandığa gidecekler ve bir karar verecekler. Kemal Bey Bayram İkramiyesi dedi, ben de yaparım dedi 2018’de 1000 lira verdi. 2019’da, 2020′ 1000, 2021 de kaç para oldu. 1100 lira oldu. 2022’de seçim geliyor diye utandı 2000 lira oldu. Kemal Bey ne diyor bir asgari ücret düzeyinde emekli ikramiyesi diyor Ramazan için 8500, bi tanede Kurban için 17000. Tayyip Bey verdi 2000. Alacak 15000. Bu pazar emekliler sandığa gidecek. Kemal Kılıçdaroğlu’na mührü basacak. Devletin mührünü Tayyip Beyden alıp Kemal Bey’e verecek. Kemal Bey ilk imzayı atıp altına mührü basacak emekliler 15000 lirayı çekecek. Tayyip Bey o mührü beşli çete için, zenginler için, şirketler için, vergi afları için vurdu. Emekli Kemal’de bi sefer olsun emekliler için vursun. 21 yıldır Ak Parti verdiği bir sözü tutmuyor. Dediler ki 21 yıl önce ÖTV’siz, KDV’siz mazot vereceğiz. Verdiler mi. Verdiler ama size vermediler. Gemilere, yatlara, kotralara. Pazar günü bir devri kapatıp bir devri açabilirsiniz. Pazar günü Cumhurbaşkanı değişirse, Kemal Kılıçdaroğlu gelirse Bakan evlatlarının devri bitecek, vatan evlatlarının devri başlayacak.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber