PAZAR TEZGAHINA SOBA KURUP ISINDILAR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :25.01.2022 13:11

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > PAZAR TEZGAHINA SOBA KURUP ISINDILAR

25.01.2022 Sal, 13:11

BURDUR’da, hava sıcaklığı sıfırın altında dört dereceye düşünce pazar esnafı tezgahın içine soba kurarak hem kendisini hem de ürünlerini soğuktan korumaya çalıştı.
Burdur’da Salı günleri kurulan Uzay Çatılı kapalı pazar yerinde tezgah açan esnaf, hem kendisini hem de ürünlerini soğuktan korumak için tezgahların içine soba kurdu. Esnaf, yaktıkları sobada hem ısınıyor hem de tezgahtaki sebze ve meyvelerin donmasını önlemeye çalışıyor.
Pazarcı esnafı İsmet Altınışık (46) “pazar çok soğuk. Mallarımız donmasın diye tezgahımıza soba kurduk” dedi.
Yaklaşık 20 yıldır pazarcılık yaptığını söyleyen Altınışık “daha önceki yıllarda da soğuk olmuştu ama böyle don olmamıştı” ifadelerini kullandı.
Muhammet Baş (35) ise “şu anda hava soğukluğu sıfırın altında beş derece. Zor şartlarda satış yapmaya çalışıyoruz. Sobayı kurup hem kendimizi hem de sattığımız ürünleri ısıtıyoruz” dedi.
Şerif Çelik (47) Hava çok soğuk, eksi dört, eksi beş derecelerde. Hem kendimizi hem mallarımızı korumak için soba kurduk. Bu şartlarda satış yapıyoruz. Daha önce böyle bir soğuk hiç görmedim” dedi.
Esnaf Ali Yüce (38) ise “bugün sabah kar yağışı ile başladık güne. Tezgahımıza sobalarımızı kurduk. Hem müsterimizin ısınması hem de ürünlerimizin donmaması için soba kurduk. Soğuk dolayısıyla pazarda boşluklar var. İlkokul yıllarımdan bu yana pazarcılık yapıyorum. Son bir kaç yıldır böyle soğuk görmedim” şeklinde konuştu.
Öte yandan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de Salı pazarında alışveriş için gelen vatandaşlar ile satıcılara çorba ikram etti.
Ercengiz “her zaman olduğu gibi sıcak çorbamızla yurttaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bunca yıldır Salı Pazarına gelip gidiyorum. İlk defa bu kadar seyrek gördüm. Bugün ilçelerimizden veya diğer kentlerden gelen pazarcılar hava koşulları nedeniyle gelemedi” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber