PROF.DR. ÖZGEL “MUTLU, AYDINLIK, KALİTELİ VE KENTİYLE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR ÜNİVERSİTE HAYAL EDİYORUM” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.04.2019 14:46

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > PROF.DR. ÖZGEL “MUTLU, AYDINLIK, KALİTELİ VE KENTİYLE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR ÜNİVERSİTE HAYAL EDİYORUM”

18.04.2019 Per, 14:46

MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü’ne adaylığını açıklayan Prof.Dr. Özcan Özgel Mutlu, Aydınlık ve Kaliteli bir üniversite hayal ettiğini söyledi.
Özgel kent merkezinde bir restoranda düzenlediği basın toplantısında Akademik, idari personel ve öğrencileri ile mutlu, Bilgiye değer veren bilgiyle aydınlanan ve aydınlatan, toplam kalite yönetimi ile dünya standarlarında, şehri ve yöneticileriyle barışık ve kaynaşmış olan bir üniversite hayal ettiğini belirtti.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı,Özgel ” insana dokunduğumuzun bilinciyle Akademik ve İdari kadroda bulunan personelimiz ve öğrencilerimizin bütün ihtiyaçlarını, beklentilerini içtenlikle, samimiyetle imkanlar dahilinde en kısa sürede karşılayacağız. Bu da hizmet verdiğimiz herkesin MAKÜ’ye karşı aidiyet duygusunu geliştirecektir.
İnsan değer bulduğu yerde değer üretir. İşimizi en iyi şekilde yapmak, ülke kaynaklarını kendi çıkarlarımızdan üstün tutarak en verimli şekilde kullanmak, Üniversite’mizi Burdur’umuzla kaynaştırmak en önemli amacımız olacaktır.” dedi.
Özgel şunları söyledi; “
Ülkemizin gündemini bilim ve bilimsel başarılar belirlemelidir. Bilimsel gelişmenin güvencesi olması gereken MAKÜ, bu gündemin yönlendiricisi olmalıdır. Bu amaçla bilim ve toplumsal sorumluluk alanında katkı sağlayacak her bilim insanı mutlaka ödüllendirilmeli ve teşvik edilmelidir.
Üniversitemizin dünya ve ülke sıralamasında hak ettiği konuma ulaşması için değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ile değer kaybeden değil, değer katan ve kazanan bir üniversite olmamız en büyük amacımız olmalıdır. Fikir çalıştaylarıyla inovatif fikirlerin bir araya getirilmesi ve hayat bulması vazgeçilmezimizdir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber