PROF. ÖZDAŞLI MAKÜ REKTÖRLÜĞÜ’NE ADAY | Gündemburdur.com
Son güncellenme :15.04.2019 22:38

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > PROF. ÖZDAŞLI MAKÜ REKTÖRLÜĞÜ’NE ADAY

15.04.2019 Pts, 22:38

-MEHMET Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Kürşat Özdaşlı MAKÜ Rektörlüğü’ne aday olduğunu açıkladı.
Burdur Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden MAKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Kürşat Özdaşlı üniversitelerin eğitim öğretim, araştırma ve proje üretme ve topluma hizmet misyonları olduğunu ve bu misyonları yerine getirmek için Rektör adayı olduğunu belirtti.
Yönetimde liyakat ve sadakatin olması gerektiğini vurgulayan Özdaşlı “yönetim olgusu insanları ve kaynakları amaçlar doğrultusunda yürütmekse eğer bir takım ilkelerle yola çıkılır. Biz bu ilkeler doğrultusunda hareket edeceğiz. Geçmişte Türk milleti büyük devletle kurmuştur. Baktığımızda bu devletlerde benim gördüğüm en önemli unsurlardan birisi liyakat. Liyakatin yanında sadakatin de olması gerekiyor” diye konuştu.
Ayakları yere basan hesap verilebilir anlatılabilir işler yapmaya gayret edeceğiz diyen Özdaşlı şanları söyledi; “yönetimde canlı ve duygulu olmak, sürekli olmak, heyecanlı olmak gerekiyor. MAKÜ ile ilgili yapmayı düşündüğüm, planladığım, yazılı hale getirdiğim projeler var. Eğer görev bize nasip olursa bu bağlamda projelerimi gerçekleştirebilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber