RAGBİ MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ BURDUR’DA YAPILIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.06.2021 8:53

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > RAGBİ MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ BURDUR’DA YAPILIYOR

02.06.2021 Çar, 8:53

TÜRKİYE Büyük Erkekler 7’li Ragbi Milli takım aday kadrosu çalışmalarını Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde sürdürüyor.

Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’te 19-20 Haziran tarihinde yapılacak Avrupa 7’li Ragbi Trophy Serisinde İsrail, Romanya ve İsveç ile mücadele edecek Büyük Erkekler 7’li Ragbi Milli Takımına seçilebilmek için 40 sporcu mücadele ediyor.

Burdur’da güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Ragbi Milli Takım Teknik Direktörü Cherokee Sylvain Ngue “Avrupa 7’li Ragbi Trophy müsabakalarına hazırlanmak için buradayız. Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisi iki ayaktan oluşuyor . İlk ayak 19-20 Haziran’da Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’te, ikinci ayak ise 10-11 Temmuz’da Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirilecek. 18 Haziran’a kadar milli takım kampımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Ngue; “Şu anda milli takım aday kadrosuna 40 oyuncu çağırdık. Kadromuz bir kaç gün sonra 15 kişiye düşecek, turnuvadan bir hafta önce de 12 kişilik kadro belirlenecek” diye konuştu.

Türkiye Ragbi Milli Takımı olarak Avrupa’nın ikinci seviyesi olan Torphy Ligi’nde mücadele ettiklerini söyleyen Ngue şunları söyledi; “geçen sene konferans liginde idik ve Trophy ligine terfi ettik. Bir tutkumuz var biliyoruz ki bu lig bizim için biraz sıkı olacak ama hedefimize ulaşmak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hedefimiz Türkiye Ragbi tarihinde ilk kez oynayacağımız bu ligde çeyrek final oynamak. Pandemi şartlarından dolayı istediğimiz çalışmaları yapamadık ama bu bahane değil hedefimizi başarmamız gerekiyor” diye konuştu .

Milli Takım seçmelerine katılan sporculardan Etem Rasim Seydioğlu ” Ragbi milli takımına seçilmek için mücadele ediyoruz. Hırvatistan Zagrep’te yapılacak Avrupa şampiyonasına katılacağız. Rakiplerimiz İsrail, Romanya ve İsveç” dedi.
Eyüp Can Kahraman ise “ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ediyoruz. Yaklaşık 2 yıldır Ragbi yapıyorum. Ragbi çok güzel bir spor mücadele sporu, savaş sporu. Bu mücadelede ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah Hırvatistanda iyi bir derece alıp Avrupa’nın bir üst ligine yükselmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber