RAGBİ MİLLİ TAKIMI MAÇA HAZIR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :06.10.2021 14:24

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > RAGBİ MİLLİ TAKIMI MAÇA HAZIR

06.10.2021 Çar, 14:24

BURDUR, 23 yıl sonra bir milli maça ev sahipliği yapacak.
U-21 Futbol Milli Takımının 21 oCAK 1998’de Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda Arnavutluk’la yaptığı ve 1-0 kazandığı özel maçtan 23 yıl sonra Mehmet Akif Ersoy Stadyumu bir milli maça ev sahipliği yapacak. Türkiye 15’li Ragbi Büyük erkekler Milli Takımı Avrupa 15’li Ragbi Conferasn 2 Ligi Güney Gururub Müsabakasında 9 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’da Andorra Ragbi Milli Takımı ile karşılaşacak. Maç TRT Sporyıldı kanalından canlı yayınlanacak.
Maç hazırlıklarını yaklaşık 10 gündür Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde sürdüren Türkiye 15’li Ragbi Büyük Erkekler Milli takımı çalışmalarını Teknik Direktör Cherokee Sylvain Ngue yönetiminde tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı.
Burdur’da çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Teknik Direktör Cherokee Sylvain Ngue “Burdur halkına ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Burada olmaktan çok mutluyuz. çok rahatız. Biz milli takımız. Bayrak için savaşmak bizim için onur. 23 yıl sonra ilk defa Burdur’da milli maç oynamak bizim için daha çok gurur verici bir olay” dedi.
Cherokee Sylvain Ngue “2 yıldır pandemiden dolayı hiç bir şekilde oyun oynayamadık. Yarışmalara başladığımız için çok mutluyuz. Bu yıl bu yarışmalar için karışık bir takım yaptık. Türkiye’de yaşayan deneyimli yerli oyuncular, genç oyuncular, yurt dışında oynayan gurbetçi oyunculardan karışık bir takım yaptık. Herşeyden önce tesis ve imkanlar mükemmel. Oyuncuların Sağlık durumları ve genel kondisyonları ile ilgili federasyon tüm imkanları sağlıyor. Antrenman çok iyi. Diyebilirim ki yüzde 70 olarak yarışmaya hazırız. Genç oyuncularımız var fakat geldiğimiz durumda yüzde 70 olarak hazırız” diye konuştu.
Cherokee Sylvain Ngue şunları söyledi; “öncelikle ligdeki amacımız bir üst ligi olan Konferans Ligine yükselmek. Bir üst lige çıkmak istiyorsak bu ligde bütün maçlarımızı kazanmalıyız. Bunun için çalışıyoruz. Hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”
Kısa vadeli hedeflerinin bir üst lig olan Konferans Ligine çıkmak olduğunu söyleyen Cherokee Sylvain Ngue “orta vadede 3 yıl içerisinde konferans liginin bir üst ligi olan Trophy Ligine yükselmek. Maksimum 10 yıl içerisinde de Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyoruz. Avrupada da Türk vatandaşı olan çok yetenkeli genç oyuncular var, Türkiye’de de yetenekli bir çok genç oyuncumuz var. Federasyonun da altyapı ile alakalı bir gelişim programı var. Altyapı ile ilili çalışmalar yapıyor. Bunlar bir araya geldiğinde 10 yıl içinde Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız” diye konuştu.
Takım Kaptanı Yasin Bakar ise “maça hazırız. iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Her şey yolunda. İki sene önceki gibi Andorra’yı yeneceğimizi düşünüyorum. Şu an Türkiye’nin en iyi oyuncuları burada. Herkes formda. Fransa’da üst seviyelerde oynayan 3 arkadaşımızda kadroda. Maç için umutluyuz. Moraller çok iyi. Çok güzel bir yerde kamp yapıyoruz. Umarım 9 Ekimde de stadyum dolu olursa iyi bir maç çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.
Ragbi Milli Takımı Genel Koordinatörü Erkan Göral’da “Burdur’da başarılı bir kamp dönemi geçirdik. Cumartesi günü güzel bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Teknik kadro ve oyuncular olarak sahadan güzel bir sonuçla ayrılacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber