RECEP KALKAN “ESNAFIN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.01.2015 12:22

Anasayfa > Burdur, Ekonomi, Güncel > RECEP KALKAN “ESNAFIN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ”

19.01.2015 Pts, 12:22

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan “biz esnafımızın çözüm ortağı olmaya daha da artan bir hızla devam etmek istiyoruz.” Dedi.

Recep Kalkan Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Kooperatif binasında düzenlediği basın toplantısında Burdur Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 1953 yılından bu yana Burdur’a hizmet ettiğini belirtti.

Kalkan “Kooperatifimizin kuruluş amacı Esnafın ihtiyacı olan krediyi hazinenin desteği ile düşük faizli olarak kullanmasını sağlamaktır. 14 Ocak 2015 tarihinde Ankara’da Sayın Başbakanımızın katılımı ile yapılan toplantıda bu yıl ki hazine desteğinin % 25 arttırıldığı duyurulmuştur. Bu artış Burdurumuza daha fazla hizmet edebilmemizi sağlayacaktır.” Dedi.

Esnafve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin esnafın Halk Bankasından çekecek olduğu kredilere kefalet verdiğini kaydeden Kalkan “Kullandırılan para kesinlikle kooperatifimize ait bir para değildir. “ dedi.

Burdur Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi  olarak 2015’in Burdur yılı olmasını istediklerini aktaran Kalkan şunları söyledi; “2015 ‘te 15 Milyon” sloganı ile bu yıla başlıyoruz. Yıl sonuna ulaştığımıza hazinenin esnafımıza sunduğu bu pastadan büyük bir dilimi Burdurumuza sunmayı ve yıl içerisinde esnafımıza 15 Milyon TL düşük maliyetli olan kredilerimizi kullandırmayı hedeflemekteyiz. Esnafın kredi kullanması kadar normal bir şey yoktur. Sağlıklı büyümenin temelinde uygun vade de uygun maliyetli finansal destek yatmaktadır. Günümüzde bu desteği değişik kaynaklardan ve değişik maliyetlerle sağlamak mümkün. Biz de bu imkanı sağlayabilen kurumlardan birisiyiz. Esnafımız kredi kullanmadan önce mutlaka araştırsınlar. Bize de uğrasınlar. Ondan sonra karar versinler. Biz esnafımızın çözüm ortağı olmaya daha da artan bir hızla devam etmek istiyoruz.”

bur-recep kalkan basın toplantısı (1) bur-recep kalkan basın toplantısı (2)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber