REKTÖR KORKMAZ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.05.2016 18:06

Anasayfa > Burdur, Güncel > REKTÖR KORKMAZ BİR YILINI DEĞERLENDİRDİ

26.05.2016 Per, 18:06

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz görevdeki bir yılını değerlendirdi.
MAKÜ Senato Odası’nda Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Mehmet Karaca ve Prof.Dr. Durmuş Acar, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Rektör Danışmanları Doç.Dr. Hüseyin Dalgar, Yrd. Doç.Dr. Ömer Tekşen ve Yrd.Doç. Dr. Mustafa Kılınç ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Rektör Korkamz Makü’de 51 Profesör, 70 Doçent, 235 Yardımcı Doçent,213 Araştırma Görevlisi, 175 Öğretim Görevlisi 25 Uzman, ve 36 Okutman olmak üzere 805 Akademik Personelin görev yaptığını bunların 155’inin son bir yılda göreve geldiğini söyledi.
Korkmaz MAKÜ’de kurulduğu 2006 yılında 11 bin 818 öğrenci bulunurken Mayıs 2016 itibariyle 11 bin 656’sı Ön Lisans, 11 bin 531’i Lisans, 1319’u Yüksek Lisans ve 117’si ise doktora olmak üzere 24 bin 623 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.
Sosyal ve Kültürel gelişimin yanısıra idari ve eğitim alanlarının fiziki alt yapısının güçlendirilmesi, Üniversitenin sosyal ve kültürel alanlarını geliştirmek hedefleri ile Üniversitesinin vizyonunun belirlendiğini aktaran Korkmaz “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ek Binası, Gölhisar Meslek Yüksek Okulu Kantin ve Kafeterya, Öğrenci Transfer Merkezi ve Çevre Düzenlemesi, Yurt Binaları Önüne ısıtmalı öğrenci durakları tamamlandı. bu yıl içerisinde Kampüs Camii İnşaatı, Sapor Salonu ve Tenis Kortu yapımı, Kütüphane binası ve çevre düzenlemesi yapımı, Öğrenci Transfer Merkezi Kantin inşaatı, Eğitim Fakültesi İnşaatı, İlahiyat Fakültesi İnşaatı ile Öğrenci Sokağını tamamlamayı planlıyoruz” dedi.
Korkmaz, Kampüs alanında yapılacak Alternatif Sporlar ve Kamp Merkezi Kompleksi Projesinin Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin sahip olduğu insan kaynağı, öğrenci kapasitesi ve fiziki alan avantajlarını kullanarak hem üniversitenin akademik gelişimi hem de şehrin, bölgenin gelişimine katkı verecek bir sportif proje olduğunu kaydetti.
Rektör Korkmaz önümüzdeki yıl Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrenci sayısının yüzde 25 artacağını, Fen Edebiyat Fakültesi’nde Felsefe Bölümünün önümüzdeki eğitim döneminde açılacağını söyledi.
Daha sonra otobüsle Kampüs alanını gezdirerek yapılan çalışmaları Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp gazetecilere anlattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber