REKTÖR KORKMAZ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.08.2016 10:10

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Güncel > REKTÖR KORKMAZ ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI

19.08.2016 Cum, 10:10

BURDUR Mehmet Akif ersoy Ünviersitesi Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz bu yıl MAKÜ’yü tercih eden ve kayıt yaptırmak için şehre gelen öğrencileri ve ailelerini Otogar’da karşıladı.
Rektör Danışmanı Yrd. Doç.Dr. Mustafa Kılınç ile birlikte sabah 06.30’da otogara gelen Korkmaz kayıt için gelen öğrencileri ve ailelerini karşılayarak ‘Hoşgeldiniz’ dedi.

“Burdur bir üniversite şehri olmaya aday. MAKÜ’nün öğrenciye ve eğitime ne kadar duyarlı ve hassas olduğunu göstermek adına öğrencileri otogarda karşıladık” diyen Korkmaz “İnsan ilk defa bir yere geldiğinde yabancılık çeker. Bunun olmaması için buradayız. Öğrenciler kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren bizim öğrencimiz. Veliler de bizim velilerimiz ve misafirimiz. Öğrencilerimiz mezun olana kadar, mezun olduktan sonra da bizimle olan bağlarını devam ettirecekler. Sıcak ilişkimiz devam edecek. Öğrencilerimiz gittikleri yerlerde Burdur’un tanıtımını yapacaklar. Burdur’un fahri hemşehrileri olacaklar. Öğrencilerin bizim burada varlık sebebimiz olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz” dedi.
Öğrencilerin ülkenin içinde bulunduğu durumu çok iyi analiz etmesi gerektiğini aktaran Korkmaz “Gecemizi gündüzümüze katıp ülkemizin geleceği adına bir seferberlik ilan etmemiz ve çok çalışmamız gerekiyor. Eğer biz güçlü olmazsak, çok çalışmazsak birileri bizimle ilgili planlar yapabiliyor. Bu planları bozmak için güçlü olmalıyız” diye konuştu.
Bu yıl önlisans ve lisans olarak yaklaşık 9 bin öğrencinin kayıt yaptırdığını bildiren Kokrmaz “bu yıl 2 ve 4 yıllık olarak ön lisans ve lisans olarak yaklaşık 9 bin öğrenci kayıt yapıyoruz. İyi bir kayıt aldık. Yüzde 97 oranında kaydımız var. Ek kontenjanlarla bu oranın yüzde 99’lara çıkacağını düşünüyoruz. Bu Türkiye’deki en iyi yerleştirme oranlarından bir tanesi”dedi.
Korkmaz, MAKÜ’nün 10 yaşında genç bir üniversite olmasına rağmen tercihlerin yüksek olmasını üniversite bünyesinde açılan programların isabetli olması olduğunu söyledi. Korkmaz “gözümüz, kulağımız sürekli piyasada. Hangi meslek alanlarının gelişmekte olduğunu gözlemliyoruz. Özel sektör ve resmi kurumların taleplerini takip ediyor ve programlarımızı buna göre açıyoruz. Tercih edilme ve kayıt olma oranımız oldukça yüksek” diye konuştu.
Otogarda çay ve simit ikram edilen öğrenciler ve aileleri MAKÜ’nün servis araçları ile kayıt yaptıracakları fakülte ve yüksekokullara götürüldü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber