REKTÖR KORKMAZ “SORUMLULUĞUMUZ ÇOK BÜYÜK” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.10.2016 13:21

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Ekonomi, Güncel > REKTÖR KORKMAZ “SORUMLULUĞUMUZ ÇOK BÜYÜK”

18.10.2016 Sal, 13:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘hayvancılık’ alanında misyon farklılaşmasında pilot il olarak seçilen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ‘sorumluluğumuz çok büyük’dedi.

Korkmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2006’da kurulan 40 üniversite arasından seçilen 5 Üniversitenin bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilecek ve desteklenecek” açıklamasının ardından twitter hesabından yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni ‘hayvancılık’ alanında misyon farklılaşmasında pilot il olarak seçti. Burdur’un hayvancılığa dayalı kalkınma modelimize destek veren tüm akademisyenlere, sektör temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burdur’un Üniversitesi Burdur’un geleceği için Kalkınma Bakanlığı’nca özel bir destek programına alındı. Sorumluluğumuz çok büyük. Üniversitemiz, hayvancılık sektör temsilcilerimiz, bütün üreticilerimiz Sayın Valimizin öncülüğünde birlikte çalışacağız” dedi.
Korkmaz “başarının sırrı ekip çalışmasında. Başta yakın çalışma ekibime, akademiye, sivil topluma, il yöneticilerimize, siyasetçilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hayvancılık alanında, Düzce Üniversitesi sağlık ve çevre alanında, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarım ve jeotermal alanında, Bingöl Üniversitesi tarım havza bazlı kalkınma alanında, Uşak Üniversitesi tekstil, dericilik, seramik alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi’nin pilot yükseköğretim kurumları olarak açıklandı.

14650177_1407076949319821_4180827461096814618_n

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber