SAĞANAK YAĞMUR ALTINDA MEZUNİYET COŞKUSU | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.05.2016 10:57

Anasayfa > Burdur, Güncel > SAĞANAK YAĞMUR ALTINDA MEZUNİYET COŞKUSU

28.05.2016 Cts, 10:57

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni sağanak yağmur altında gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtı’ Rektör Prof.Dr. Adem Korkmaz tarafından Çelenk sunulduktan sonra Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mehter takımı eşliğinde Gazi Atatürk Stadyumuna kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

Gazi Atatürk Stadyumu’ndaki törene; Vali Hasan Kürklü,  Garnizon Komutanı  Albay Metin Karagöz, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ile  akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Gazi Atatürk Stadyumu’ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından MAKÜ Halk Oyunları Ekibi gösterisi sundu. Daha sonra Mezunlar adına Özgün Şanlı, ve  Sümeyra Çevik isimli öğrenciler  mezuniyet yaş kütüğüne plaka çaktı.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz  “Sevgili aileler bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı daha donanımlı daha hayata hazır şekilde sizlere teslim ediyoruz. Emanetlerinizi geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için her türlü imkânı seferber ettiğimizi bilmenizi isterim” dedi.

Öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Burdur Valisi Hasan Kürklü ise “büyük bir bölümünüz Burdur’dan ayrılıp aldığınız bilgi ve irfan ile vatanın farklı bölgelerinde iş hayatına atılacaksınız. Nerede hizmet verirseniz verin unutmayın ki sizler Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin bayrağını taşıyorsunuz. Üniversitenizi çalışma hayatınızda da yücelteceğinize şüphem yok. Hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bu yıl mezun olan 5.300 öğrenciden, okullarını birincilikle bitiren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Mezuniyet coşkusunu yağmur altında yaşayan öğrenciler, Türk Halk Müziği Sanatcısı Turgay Başyayla’nın seslendirdiği  birbirinden güzel  türküler eşliğinde eğlendiler.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber