SAĞLIK SEN’DEN KORNALI EYLEM | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.09.2020 18:35

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SAĞLIK SEN’DEN KORNALI EYLEM

29.09.2020 Sal, 18:35

SAĞLIK Sen Burdur Şubesi sağlıkçıların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı. Sağlıkçılar otomobillerine üzerinde çeşitli sloganların yazılı olduğu maskeler taktı, basın açıklaması sonunda korna çalarak eylemi sona erdirdi.
Sağlık Sen Burdur Şubesi Başkanı Mehmet Faruk Ozan “Sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz Ve ülkemizin dört bir yanında tüm teşkilatımızla aynı haykırışta bulunuyoruz.  Diyoruz ki; çok geç olmadan,  yanlış üstüne yanlış yapmadan
sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir” dedi.
Ozan şunları söyledi; ” Artık yeter.  Alınteri ise alınteri! Fedakarlıksa fedakarlık! Cansa can!  Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan beri desin. Elini vicdanına koyan hiç kimse, bunu diyemez! O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor! Öteden beri süre gelen pek çok sorun var.  Örneğin;  her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor.  Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor.  Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülmüyor mu? Görülüyor.
Hemen her gün bir yada birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor…
Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı… Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil!  En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.  Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır.”

Ozan; ” Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanım adresi olmak için bu yola çıktık.
Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız.  Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz.  Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak!  Sağlık çalışanları pandemi sürecinde bu ülkenin sigortası olduklarını bir defa daha kanıtladılar.  O nedenle yetkililer, bu çıkmazdan bir an önce dönerek, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmek mecburiyetindeler.  Hiçbir şey için vakit geç değil.
Unutmamak gerekir ki çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir.  Vakit çok geç olmadan, yetkilileri, sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber