SALDA’YI 2019’DA 1 MİLYON 400 BİN KİŞİ GEZDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :01.01.2020 9:57

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SALDA’YI 2019’DA 1 MİLYON 400 BİN KİŞİ GEZDİ

01.01.2020 Çar, 9:57

BURDUR Valisi Hasan Şıldak Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Burdur’un Yeşilova İlçesi’ndeki Salda Gölü’nde yapılan çalışmaların tam bir Çevre Operasyonu olduğunu söyledi.
Vali Şıldak gazetecilere yaptığı açıklamada Salda’nın 2019’un marka değerii olarak ön plâna çıktığını söyledi. Şıldak ” 2019 yılının Burdur’a damga vuran özelliği, Turizm yılı olarak öne çıkmasıydı. Turizm açısından ilimizin bütün turizm değerlerini daha ön plâna çıkarıcı hem alt yapı hizmetlerini hem buralarda sunulan sosyal hizmetleri geliştirmek suretiyle, hizmet iyileştirmesi yapmak suretiyle ve de tanıtıma önem vererek hem doğal, hem tarihi, hem kültürel yapıyı daha tanınır, bilinir hale getirdik ve bunun sonuçlarında da ilimize gelen ziyaretçi sayılarında çok ciddi yükselmeler görüldü” dedi.

“Salda Gölü başlı başına 2019’un Türkiye’de belki de marka olan değerlerinden biri olarak ön plâna çıktı” diyen Şıldak şunları söyledi; “Salda’da alınan tedbirler, yapılan çalışmalar, Valiliğimiz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olarak gerçekleştirilen önemli uygulamalar ile Salda Gölü adeta yok olmaktan kurtarıldı. Orada yapılan gerçek bir operasyondu. Bir Çevre operasyonuydu aslında. Bu da çevresel değerlerin korunması, gölün ve çevresinin turizme açılma faaliyetlerinin tamamen koruma ön plâna alınarak gerçekleştirilmesiydi. Gölün asla ve asla o doğal özelliklerinin orijinal halinin bozulmasına müsaade edilmeyeceğini defalarca vurguladık ve bütün çalışmalarımızı bu çerçevede yürüttük. Yani görüldü ki vatandaşımız, esnafımız, turizmle meşgul olan insanlarımız da farkettiler ki, Burdur turizmde yeni bir adres, yeni bir destinasyon oldu. Önümüzdeki senelerde bunun sonuçlarını çok daha iyi bir şekilde göreceğiz. Bu çıta yükselecek. Yatırımcılarımıza, bilhassa Burdurlu iş insanlarımıza bu sektörde, turizm alanında yatırım yapması önerimizi tekrarlıyoruz. 2019’da bunu sık sık vurguladık. İnşallah 2020’de bunun da gerçekleştiğini görmek istiyoruz. Zira artık Burdur’a 1,5 milyonun üzerinde bir ziyaretçinin, bu güzel ili tanımak için görmek için geldiğini ifade edebiliriz. Sadece Salda Gölü’ne gelenlerin sayısı yıl sonu itibariyle 1 Milyon 400 bini bulmuş durumda.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber