SARI HASAN YARGILANIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.01.2023 14:22

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SARI HASAN YARGILANIYOR

24.01.2023 Sal, 14:22

BURDUR’da Sarı Hasan diye bilinen Hasan Sandıkçı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilboardlardaki afişini yırttığı gerekçesiyle yargılanıyor.
Giydiği tepeden tırnağa sarı kıyafetler nedeniyle Burdur’da Sarı Hasan diye tanınan emekli Makina Mühendisi Hasan Sandıkçı (70) Kasım ayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilboarddaki afişini yırttığı gereçkesi ile Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.
Hakkında Türk Ceza Kanunu’nun, Siyasi partilerin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve üst kuruluşlarının maliki olduğu veya kullanımında olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme suçundan dava açılan Sandıkçı 1!inci asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada afişi kasıtlı olarak yırtmadığını, sabah erken saatler olduğu için uyku sersemi olduğunu belirterek üzerine atılı suçu kabul etmedi.
CHP İl başkanı olduğu dönemdeki olay nedeniyle ifade veren İzzet Akbulut’da tesadüfen olay afişlerin asılı olduğu bölgeden geçerken afişin yırtılmış olduğunu gördüğünü ve araçtan inerek kamuoyunu bilgilendirme adına videolu açıklama yaptığını ve zarar veren şahıstan şikayetçi olduğunu söyledi.
Mahkeme heyeti duruşmayı bir hafta sonraya bıraktı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber