ŞARKILAR GÜNEŞ BEBEK İÇİN SÖYLENDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :31.05.2023 12:46

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ŞARKILAR GÜNEŞ BEBEK İÇİN SÖYLENDİ

31.05.2023 Çar, 12:46

Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosunun konserinde şarkılar SMA Tİp1 hastası Güneş bebek için söylendi.
6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Hatay Antakya’dan Isparta’ya yerleşen Aydın ailesinin SMA Tip1 hastası kızları 10 aylık Güneş için konser girişinde stand açıldı. Konsere gelenlere Güneş bebeğe destek olmaları broşür dağıtıldı ve hesap numaralarına yardım yapmaları, SMS’le destek vermeleri istendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki konseri İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ve Burdurlular ilgi ile izledi.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı Ses Eğitimi Öğretim Görevlisi Tuğba Sahil’in konuk sanatçı olarak katıldığı konserde Şef Zafer Danacı yönetimindeki topluluk üyeleri koro ve solo olarak Kürdi, Muhayyer Kürdi, Acem Kürdi, Karcığar ve Hüzzam makamında eserler seslendirdi.
Konser sonunda konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Kayacıoğlu “biz bu geceyi Güneş bebeğe atfen yaptık. Malum çok büyük bir deprem yaşadık. Bz Türk milleti olarak iyi ve kötü günde birleşmesini bilen bir milletiz. Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır, acılar paylaşıldıkça azalır” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber