SEVİNDİRİCİ GELİŞME ; TEST SONUCU NEGATİF ÇIKTI, TABURCU OLDU | Gündemburdur.com
Son güncellenme :03.06.2020 13:43

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SEVİNDİRİCİ GELİŞME ; TEST SONUCU NEGATİF ÇIKTI, TABURCU OLDU

03.06.2020 Çar, 13:43

BURDUR’da koronavirüs testi pozitif çıktığı için tedaviye alınan 18 yaşındaki B.V’nin ikinci testi negatif çıktı ve taburcu edilerek evine gönderildi.
Anne ve babasının testleri de negatif çıkan B.v. evinde 14 gün karantinada kalacak.
Kuaför salonunda işe başlamak için test yaptırmaya gittiğini söyleyen B.V.”arkadaşımla test yaptırmak için gittim. onun sonucuna gör işe başlıyacaktık. Orada test alan kişi tek burun deliğinden numune aldı. Normalde iki burun deliğinden ve genizden alınması gerekiyormuş. Bütün gün arkadaşımla beraberdim. O’nun sonucu negatif çıktı benim test sonucum pozitif çıktı. Akşamında bizi aradılar ‘böyle bir durum var, hastaneye gelmeniz gerekiyor’ dediler. Hastaneye gittik, gündüz saatlerinde benim görüştüğüm bir kaç kişide karantinaya alınmış. Benim tedavim bittikten sonra bir test daha yapıldı. O testin sonucu negatif çıkınca ben taburcu olarak eve geldim” dedi.

B.V’nin babası İ.V. ise, 29 Mayıs günü kızının test vermesi sonucu orada başlayan bir yanlışlıklar silsilesine maruz kaldıklarını söyledi.
V.” kimseyi suçlamak gibi bir kaygımız yok. İnsanız, hata olabilir. Fakat bizim böyle bir rahatsızlığımız yoktu. Anlatmaya çalıştık fakat genede tedbirli olmak bakımından testler yapıldı. Testler temiz çıktı. Burdur kamuoyunda bizi seven, tanıyan insanlar bize desteklerini esirgemedi. Sayın Valim, Sayın milletvekilim Bayram Özelik, Sayın Ak Parti İl Başkanım Volkan Mengi ve bizi sevenlerin destekleri ile bu süreci atlattık. Şimdi de prosedür gereği 14 gün karantinamız devam edecek. Kimsenin art niyeti olduğunu düşünmüyoruz. Herkese hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz” dedi.
İ.V. “bize ilk yapılan testten sonra mukoza testinde yüzde 60 yanılma payı olabileceği, en çok güvendiklerinin ise ciğer tomografisi filmi olduğunu söylediler. Bizim de elhamdülillah bu filmlerimiz temiz çıktı. Zaten kendimize güveniyorduk ama pekişmiş oldu” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber