SOBACILARDA KIŞ MESAİSİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :22.11.2022 12:54

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SOBACILARDA KIŞ MESAİSİ

22.11.2022 Sal, 12:54

BURDUR’da kış sezonunda sobacılarda yoğunluk yaşanıyor.
Burdur Ateşli Sanatlar Çarşısı’nda bulunan soba imalatçılarında yaklaşan kış mevsimi öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Sobacı esnafı siparişleri yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.
Burdur’da üçüncü nesil olarak sobacılık mesleğini devam ettiren Fatih Gürkan (28) “sobacılık benim dede mesleğim. Dedemden sonra babam bu işi yaptı şimdi de ben devam ettiriyorum. İnşallah bizden sonra da bizim çocuklarımız devam ettirir. Kış sezonunda bizim için harman zamanı. Allah’a şükür işlerimiz iyi. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.
İmal ettikleri sobaları Isparta, Denizli, Antalya, Antalya’nın ilçeleri olmak üzere bölgeye sattıklarını belirten Gürkan “buralara toptan satışlar yapıyoruz. Elimizde çeşit çok. Bin liradan 15 bin liraya kadar soba satışlarımız mevcut. Bizim bölgemizde kovalı soba satılıyor. Soba imalatı yanında soba yalıtımlarını, tablalarını da imal ediyoruz. Elimizde her türlü soba mevcut” dedi.
Doğal Gaz kullanımının sobacılığı etkilediğini kaydeden Gürkan şöyle konuştu; “Doğal Gaz kullanımı işlerimizi ne kadar etkilesede imalatçı olduğumuz için işlerimiz iyi” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber