SPORDA ŞİDDETE HAYIR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :04.01.2019 20:35

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > SPORDA ŞİDDETE HAYIR

04.01.2019 Cum, 20:35

BURDUR Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Nuri Yıldırım sporda şiddete tepki gösterdi.
Yıldırım Federasyon binasında Futbol İl Temsilcisi Murat Türker, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Özcan Yıldırım, Türkiye Saha Komiserleri Derneği Burdur Şube Başkanı Kadir Altındal ve ASKF Burdur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile birlikte basın açıklaması yaptı.
Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu’nun son haftalarda artan şiddet olayları nedeniyle bu hafta sonu oynanacak amatör maçları ertelediğini söyledi.
Yıldırım “FuTbo disiplin talimatına göre müsabaka içerisinde fiili veya sözlü davranışın cezası vardır ama ağır hakaret, küfür ve saha içi ve saha dışında yanıcı, yakıcı, yaralayıcı ve ölüme kadar varan şiddet olaylarına karşı artık sporda şiddete dur demenin vakti gelmiştir” dedi.
Yıldırım “Geçen hafta İstanbul’da iki amatör takım taraftarları arasında yaşanan ve ne acıdır ki genç yaşta bir insanın öldürülmesi sporun neresine sığar. Spor kardeşlik, dostluk ve hoşgörü diyoruz. Herkesi sorumluluğunu insan onuruna yakışır şekilde yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber