TAMİR ETTİĞİ LASTİKLERDEN ÇIKAN CİSİMLERİ İŞYERİNDE SERGİLİYOR (TIKLA İZLE) | Gündemburdur.com
Son güncellenme :14.08.2022 19:36

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > TAMİR ETTİĞİ LASTİKLERDEN ÇIKAN CİSİMLERİ İŞYERİNDE SERGİLİYOR (TIKLA İZLE)

14.08.2022 Paz, 19:36

BURDUR’da oto lastik tamircliği yapan Necati Çılgın (50) tamirini yaptığı lastiklerden çıkan çivi, vida, tel gibi cisimleri dükkanındaki panoda sergiliyor.
Burdur merkez Aydınlıkevler Mahallesi Mahrukatçılar Sitesi’nde oto lastik tamirciliği yapan Necati Çılgın işyerine tamir için gelen gelen lastiklerden çıkan çivi, vida, tel, demir parçası, balata parçası gibi cisimleri yaklaşık 5 yıldır dükkanındaki panoda sergiliyor.

İlkokuldan mezun olduktan sonra oto lastik tamiri işyerinde çalışmaya başladığını söyleyen Çılgın; “ilkokuldan mezun olduktan sonra bir oto lastik tamircisinin yanında çalışmaya başladım, son 20 yıldır bu dükkanda mesleğimi sürdürüyorum. Yaklaşık 5 yıl önce lastiklere batan cisimleri koleksiyon gibi kartona yapıştırayım diye aklıma geldi. Lastiklerden çıkan cisimleri işyerimin duvarındaki kartonpiyer malzemenin üzerine teker teker yapıştırdım. Çok ilginç cisimler var. Balya makinası sayma ipi demiri, gırgır makarası, balata, somun gibi cisimler var. Genellikle en fazla akıllı civata ve çivi çıkıyor lastiklerden” dedi.
Gelen giden müşterilerimiz meraklı gözlerle izliyorlar ‘hepsi lastiklerden mi çıktı’ diye soruyorlar” diyen Çılgın “bu cisimleri görenler çıkan cisimlere araç sahiplerinin isimlerini de yazmamı söylediler ama o biraz zor. Bunlar gerçekten lastikten mi çıktı diye soruyorlar evet diyorum ama bazıları inanmıyor. BU panonun 5 yıllık mazisi var. Yaklaşık 2 bin 500 civarında cisim vardır bu panoda. Anahtar var, tornavida var, bıçak var” diye konuştu.

Çılgın, lastiklerden çıkan cisimleri gören şoförlerin bazen kendilerininde inanamadığını söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber