TERRİER CİNSİ KÖPEĞE BEL FITIĞI AMELİYATI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.01.2017 16:18

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > TERRİER CİNSİ KÖPEĞE BEL FITIĞI AMELİYATI

24.01.2017 Sal, 16:18

Hayvan Hastanesi’nden Başarılı Operasyon

Burdur’da Terrier ırkı köpeğe bel fıtığı ameliyatı yapıldı.

Antalya’da oturan Sibel Bileci Yuppi isimli köpeği rahatsızlanınca tedavi için Antalya’daki bir veterinere götürdü.  Köpeğinin tam olarak iyileşemediğini fark eden Bileci bu defa tedavi için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirdi.

Yapılan muayene ve tetkiklerde köpeğin bel fıtığı  rahatsızlığı olduğu ve  bu nedenle arka ayaklarını kullanamadığı tesbit edildi.

Köpek, MAKÜ Hayvan Hastanesi’nde Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sinan Şirin,  Uzman Dr. Harun Çınar, Veteriner Hekimler Ahmet Hamdi Küçük, Ahmet Bircan Yalın ,Betül Şensöz,  Nuri Uysal ve İsa Can Uyguralp’in de aralarında bulunduğu ekip tarafından bel fıtığı ameliyatı yapıldı.

Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sinan Şirin; “Terrier ırkı köpeğimiz yaklaşık 1 ay önce rahatsızlanmış ve köpeğin sahibi hastayı bize getirdi. Biz de gerekli klinik muayenesini yaptık, tanısal görüntüleme işlemleri sonuçlarıyla birlikte bel fıtığı ameliyatı olması gerektiğine karar verdik. İnsanlarda da bel fıtığı olarak bilinen hastalık köpeklerde de benzer şekilde seyretmektedir. Şimdi ameliyat edilecek olan Yuppi’nin ameliyat sonrası yoğun bakım sürecini takiben 1 hafta kadar sonra fizik tedavi rehabilitasyon uygulamaları ile 4-5 haftaya sağlığına ve normal yürüyüşüne kavuşmasını umuyoruz. Bu ameliyat Türkiye’de yaygın olarak yapılabilen bir ameliyat değil. Ama bizim hastanemizin fiziki yapısı buna müsait bir hastane ve biz ameliyatımızı hastanemizde gerçekleştireceğiz.  Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi olarak, hem sokak hayvanlarına, hem de bölgeye hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Yuppi’nin sahibi Sibel Bileci de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin başarısını duyduklarını ve köpeğini hastaneye getirdiğini belirterek; “Yuppi 11 yaşında bir köpek. O benim her şeyim. Yaklaşık 1 ay önce Yuppi rahatsızlandı ve ben Antalya’da Veteriner Hekimlere götürdüm. Ama sonuç alamadık. Şu an buraya geldik. Muayenesi ve tetkikleri yapıldı. Buradaki doktorlarımıza emanet ettim. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber