TİCARET BORSASI SATIŞ SALONU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.06.2021 14:51

Anasayfa > Burdur, Ekonomi, Genel, Güncel > TİCARET BORSASI SATIŞ SALONU YIL SONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK

28.06.2021 Pts, 14:51

BURDUR Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, alıcı ve satıcının biraraya geleceği borsa satış salonunun yıl sonuna kadar hizmete gireceğini söyledi.
Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Gündüzalp; “hedefimiz Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından fizibilite raporu onaylanan satış salonunu yıl sonuan kadar hizmete geçirmek. Böylelikle alıcı ve satıcıyı biraraya getirerek, Borsamıza getirilen ürünleri daha hızlı, daha güvenilir ve daha rekabetçi bir ortamda gerçek değerinde alım/satımını sağlayacağız. Ürünlerin analiz değerleri, fiziksel özellikleri gibi kriterlere göre ayırarak açık artırma usulü ile uygun fiyata satışını yaptıracağız” dedi.
Satış Salonu ile ilgili olarak ildeki tüccarlar ve Ziraat Odaları Başkanları ile toplantı yaptıklarını kaydeden Gündüzalp; “bu sadece ben yaptım oldu, bu iş doğrudur, ben bunu savunuyorum demekle olacak bir şey değil. Tüm Burdur’un, tarımsal üretim yapan herkesin bu olaya sahip çıkması lazım. Tarımsal üretimi artırmak istiyorsak girdi maliyetlerini düşüreceğiz, kaliteli üretim yapacağız, ürettiğimiz ürünün kalitesine göre alıcı ile satıcıyı karşı karşıya getirerek fiyatlandırmasını sağlayacağız. Bunun yapılacağı tek yer Borsa Seans Salonudur” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber