TOZLU SOKAK EYLEMİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.09.2022 14:54

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > TOZLU SOKAK EYLEMİ

26.09.2022 Pts, 14:54

BURDUR’da Bağlar mahallesi Kokulu Sokak’ta oturan mahalle sakinleri sokağın Belediye tarafından asfalt yapılmamasını protesto etti.
Bağlar mahallesi Kokulu Sokakta oturan mahalle sakinleri yaklaşık 500 metrelik sokağın asfalt yapılmaması nedeniyle her otomobil geçisinde evlerinin toz dolduğunu belirterek ellerinde ‘Kokulu sokak olan sokağımızın isminin Tozlu sokak olarak değiştirilmesini istiyoruz’ yazılı pankartla sokağı bir süre trafiğe kapatarak eylem yaptı.
Mahalle sakinlerinden Sabri İnce ” iki senedir toz yutuyoruz” dedi.
Levent Büyükyağcı ise “dört senedir burada oturuyorum. Belediye Başkanına gerekli şeyler söylendi ama yapılmadı. Neden yapılmadığını merak ediyoruz. Çocuklarımız toz yutuyor. Camlarımızı açamıyoruz. Balkona çıkamıyoruz. Gece 12’de bu sokakta arabalar drift yapıyor. bu tür sıkıntıların giderilmesini istiyoruz. Belediye Bize ödeneğin olmadığını söyledi. Madem ödenek yok Şeker Fabrikasının altındaki asfalt sökülüp neden yeniden yapıldı. Muhtarda ilgilenmiyor. Söylendi ama ilgilenmiyor. Süratli geçen arabalardan doalyı çocuklarımızın can güvenliği tehlikede. En sonunda yolu trafiğe kapatarak böyle bir eylem yaptık.”
Emine Günay ‘da “Çamaşır seremiyoruz. Evlerimizin içine kadar toz giriyor. Bıktık. Sürekli toz parası, su parası ödüyoruz. Bir çare istiyoruz. Hepimiz asfalt istiyoruz” dedi.

Başkan Ercengiz “meclise getirsinle sokağın ismini değiştirelim”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “öncelikle yurttaşımızın demokratik hak arayışı tebrik ediyorum. Umuyorum ve inşallah diyorum her alanda yurttaşımız demokratik hak arayışında bu kadar özgüveni yüksek davranış biçimi geliştirir. Biz Burdur Belediyesi olarak 8,5 yıldır vatandaşımıza verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Çalışmalarımız Topraklık Caddesi üzerinde devam etmekte.” dedi.
Topraklık caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından geçen yıldan eksik kalan yerlerde çalışmAlara devam edeceklerini belirten Ercengiz; “İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden talep ettiğimiz 10 Milyon liralık asfalt kredi borçlanması ile ilgili henüz bir yanıt alamadık. Türkiye’nin en borçsuz Belediyelerinden birisi olmasına rağmen, Devletimizin İller Bankası’nın niye Burdur Belediyesi’ne borç vermediğini ya da gününde neden vermeyi değerlendirmediğini de halkımızın takdirine bırakmak istiyoruz. Eğer yurttaşımız mahalle sakinleri isim değişikliği konusunda istekli ise Mahalle muhtarı aracılığıyla bunu Burdur Belediyemize sunmaları halinde sokağımızın ismini de gönül rahatlığı ile değiştirebiliriz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber