TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ UYGULAMASI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :11.10.2021 16:27

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİ UYGULAMASI

11.10.2021 Pts, 16:27

BURDUR İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kent merkezinde trafikte yaya önceliği uygulaması yapıldı.
Namık Kemal Caddesi’nde yapılan uygulamada İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ile İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder sürücülere ekiplerle birlikte trafikte yaya önceliği, emniyet kemeri takılması, trafik kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunarak bilgilendirici broşür dağıttı.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri daha sonra cadde üzerinde bulunan işyerlerine girerek vatandaşlara uyarıcı broşürler dağıttı.
İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik uygulama ile ilgili olarak gazeteciler yaptığı açıklamada “bugün Burdur Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı olarak, vatandaşlarımıza trafik kazalarını azaltmak, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak konularında bir farkındalık yapmak istedik. Trafikte yayaya öncelik uygulaması, trafikte cep telefonu ile konuşmama, hız sınırlarına uyma, trafik ışığı kurallarına riayet etme ve diğer trafik kuralları ile ilgili bir hatırlatma yaptık, bir farkındalık oluşturmak istedik” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber