TÜRK BÜRO SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY “3600 EK GÖSTERGEDE AKLIN YOLU; TÜRKİYE KAMU-SEN” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :20.06.2022 13:32

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Sürmanşet > TÜRK BÜRO SEN GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ GÜNEY “3600 EK GÖSTERGEDE AKLIN YOLU; TÜRKİYE KAMU-SEN”

20.06.2022 Pts, 13:32

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, Burdur’da Türk Büro Sen Burdur İl Temsilcisi Mehmet Özçelik’i ziyaret etti.
Güney beraberinde Türk Büro sen Genel Başkan Yardımcısı Nebi Yay ile birlikte Türk Büro sen burdur Şube Başkanı Mehmet Özleik, Şube Başkanları Hakan Keleş ve Bekir Akın’ı ziyaret ederek sendika çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.
Memurların uzun zamandır beklediği 3600 ek gösterge ile iligli oalarak konuşan Güney şunları söyledi; “2018 yılından bugüne, memurlarımızın gündemini meşgul eden 3600 Ek Gösterge olarak bilinen, Devlet Memurlarına ek gösterge artışını öngören çalışmaya ait taslaktan kısmen yapılan açıklama ile 4 meslek grubuna 3600 ek gösterge artışı sağlandığı, diğer hizmet gruplarına 600 puan ek gösterge artışı ilave edildiği ifade edilmiştir. Öncelikle şunun bilinmesini isteriz ki; “Kamu hizmeti bir bütündür.” Her meslek grubunun yaptığı görev ve işlevi kendi içinde ayrı ayrı önem arz etmektedir. Bu nedenle, 4 meslek grubunun dışında yer alan, özellikle iş kolumuzda görev yapan memurlarımızın, 3600 ek gösterge dışında tutulması mağduriyet yaratmıştır.
Ek gösterge artışını öngören çalışma, henüz taslak aşamasında olup, bu aşamada Büro Hizmet Kolunda yer alan unvanların mağduriyetinin giderilmesi için imkan vardır. Bu konuda yapılacak en doğru iş, hizmet gruplarını ayırmadan, hakkaniyet ve adalet ölçüleri içinde ek gösterge artışının Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen’in kanun teklifinde yer aldığı şekilde, bu çalışma ile eş zamanlı olarak özel hizmet tazminat oranlarının artırılması halinde ek gösterge konusu memurlarımızın gündeminden çıkmış olacaktır.
Sendikamız Türk Büro-Sen, bu konuda Anayasa ve yasalarda Sendikalara tanınan haklar dahilinde, bütün yasal haklarını yeri ve zamanı geldiğinde kullanacaktır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber