ULU CAMİYE GİREN KADIN CUMA NAMAZI ÖNCESİ BAĞIRIP ÇAĞIRDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :21.01.2022 15:07

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ULU CAMİYE GİREN KADIN CUMA NAMAZI ÖNCESİ BAĞIRIP ÇAĞIRDI

21.01.2022 Cum, 15:07

BURDUR’da Cuma namazı öncesi vaaz edilmesi sırasında Ulucamiye giren bir kadın vaaz hocasına bağırdı. Kadın cemaat tarafından dışarı çıkarıldı.
Burdur’da Cuma namazı öncesi vaaz eden İl Vaizlerinden Bünyamin özdaş’ın vaaz ettiği sırada Ulucamiye giren Z.D. (43) isimli bir kadın çeşitli sözler söyledi. Bu sırada cami cemaati müdahale ederek kadını dışarı çıkardı.
İl Vaizi Bünyamin Özdaş “cuma vaazında bugünkü konumuz ahirete imandı. Cuma vaazımız cami dışına da duyuluyor. İman konusunda Deizm ve Ateizm konularına giriş yaptım. Özellikle ateizm üzerinde biraz durmuştum. Bu sırada bir kadın içeri girdi. Uzun süre ayakta bekledi. Kadının hangi maksatla geldiğini anlayamadım. uzun süre dinledi. Daha sonra da benim okuduğum ayetlere ‘yalan söylüyorsun’ diyerek müdahale etti. O birşeyler söyledi. Tam anlayamadım. cEmaatle bir tartışam geçti aralarında. Cemaat müdahil oldu meseleye. Muhtemelen kadın dışarıda vaazın bir kısmını dinleyip özellikle bu imani konular gündeme geldiği için müdahale etmek amacıyla geldiğini zannediyorum. Ben birebir diyaloğa girmedim ve normal vaazıma devam ettim” dedi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber