UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 TUTUKLAMA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.01.2020 14:39

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 TUTUKLAMA

02.01.2020 Per, 14:39

BURDUR’da Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde işletmekte olduğu iş yerinde uyuşturucu/uyarıcı madde satışı yaptığı ve iş yerine gelen şahıslara uyuşturucu/uyarıcı madde temin ederek kullandırdığı yönünde bilgiler elde edilen şüpheli H.İ. isimli şahsı fiziki takibe aldı.

Ekipler, H.İ. isimli şahıstan uyuşturucu/uyarıcı madde satın alan ve bu şahsa ait iş yerinde kullanan 3 şahıs hakkında TCK 191. Maddesine Muhalefet (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak), 1 şahıs hakkında ise TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında işlem yapılmış, yapılan yakalamalarda toplam 8,27 gram metamfetamin maddesi ile uyuşturucu/uyarıcı madde kullanmaya yarayan çok sayıda aparat ele geçirdi.
İşyeri sahibi H.İ. ve bu şahıstan uyuşturucu/uyarıcı madde satın aldığı anlaşılan İ.D. isimli şüpheli şahıs 29/12/2019 günü yapılan operasyonda yakalanmış, iş yerinde yapılan aramada; uyuşturucu/uyarıcı madde içiminde ve öğütmede kullanılan aparatlar ile H.İ. tarafından sobaya atıldığı anlaşılan yanık uyuşturucu/uyarıcı madde kalıntıları ele geçirildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan iki şüpheliden H.İ. tutuklandı. İ.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber