VALİ ÖKSÜZ GÖREVE BAŞLADI “BURDUR’A HİZMETKAR OLMAYA GELDİK” | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.08.2023 15:52

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > VALİ ÖKSÜZ GÖREVE BAŞLADI “BURDUR’A HİZMETKAR OLMAYA GELDİK”

18.08.2023 Cum, 15:52

KARS Valisi iken 9 Ağustos’ta yayımlanan Valiler kararnamesi ile Burdur Valiliği görevine atanan Türker Öksüz görevine başladı.
ÖksüZ’ü Burdur Valiliği’ne gelişinde Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Serdar Erkan Ergil,Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, STK Temsilcileri, Siyasi Parti il Başkanları karşıladı.
Tören mangasını selamladıktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Öksüz; “İnşallah hep birlikte yeni ve güzel bir yola çıkıyoruz.
Allah’ım; Teke Yöresinin Başkenti, 1’inci Mecliste Burdur’u temsil eden İstiklal Şairi Mehmet Akif’in Şehri, huzur şehri Burdur’umuza hayırlı hizmetler yapabilmeyi, dualar alabilmeyi, güzel hatıralar bırakabilmeyi, hayırla yad edilmeyi cümlemize nasip eylesin.” dedi.
Öksüz; “09 Ağustos 2023 tarih ve 2023/376 sayılı Valiler Kararnamesi ile atanmış olduğum bu onurlu göreve, Burdur valiliği görevine, bugün fiilen başlamış bulunuyorum. Bizleri bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız sayın Ali Yerlikaya’ya, huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyor, hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Rabbim bizi sizlere, gelecek nesillere, ay yıldızlı bayrağımıza, şehit kanlarıyla yıkanmış bu vatan toprağına mahcup eylemesin.” diye konuştu;

Öksüz şunları söyledi; “31 yıllık devlet hizmetimde, Vali olarak ilk göz ağrım olan ve onurla, gururla görev yaptığım, ülkemizin en doğusundaki, şehitler diyarı, Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısı, doğası sert ama insanı mert olan Serhat Şehir Gazi Kars’tan, çok kıymetli Karslı hemşehrilerimin selamıyla, ülkemizin başka bir cennet köşesine, “halka hizmet, hakka hizmettir” şiarıyla, Burdur’umuza hizmetkar olmaya geldim. Yaşamımın her noktasında olduğu gibi Burdurlu hemşehrilerime hizmet ederken de hayat felsefem olan “haktan, adaletten yana, objektif olma” olgusuyla görev yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Her yeni başlangıç, kendi içinde bir yeni heyecan da barındırır. Bizler de böyle bir heyecanın içindeyiz. Bu şehre daha neler katabileceğimizin, bu şehrin potansiyelinden daha neleri açığa çıkarabileceğimizin, Burdur’u nasıl bir dünya şehri yapabileceğimizin gayreti içinde olmaktır. Türkiye iddialı bir ülkedir. “Türkiye Yüzyılı” hedefi, bir iddianın tarifidir. Öyleyse bu ülkenin şehirleri de iddialı olmak zorundadır. Elbette, Burdur da iddialı bir şehirdir. Tarihinde, kültüründe, medeniyetinde bunun altyapısı fazlasıyla var. Bize düşen, onu bir cevher gibi parlatmak, açığa çıkarmak, ışıltısını dünyaya yaymaktır.”
Burdur’un pe çok dğeri bünyesinde toplamış olan kadim bir kültüre sahip, eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra kendine has özellikleriyle Teke Yöresinin huzur şehri olarak anılan önemli bir il olduğunu kaydeden Öksüz “Burdur’da görev yapacak olmanın gurur, mutluluk ve heyecanını yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle görevi devraldığım değerli Valimiz Ali Arslantaş ve daha önceki Valilerimize şehrimize yaptıkları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. yıl dönümünün heyecan ve gururunu yaşarken, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında “Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz için daha çok çalışarak, çok daha büyük başarıları, hizmetleri milletimize sunmak için yoğun çaba göstereceğiz.

Ülkemiz bugün bir yandan bütün terör örgütleri ile olan mücadelesini kararlılıkla sürdürürken, bir yanda da her alanda kalkınma mücadelesini devam ettirmektedir. Bunun yanın sıra 6 Şubat tarihinde meydana gelen 11 şehrimizi etkileyen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin yaralarını sarmak için de ilk andan itibaren yoğun çaba göstermektedir. Amacımız, her zaman olduğu gibi devlet olarak millet olarak birlik beraberlik içerisinde bu zor ve meşakkatli sürecin üstesinden gelerek, gelecek nesillere problemsiz, kalkınmış, kardeşliğini pekiştirmiş, çocukların huzur ve güven ortamında yetiştiği müreffeh bir Türkiye bırakabilmektir. Bu minvalde Burdur’da görev yapacağımız süre içerisinde ilimizin potansiyelini, pek çok değeri bünyesinde toplamış olan kadim kültürünü, tarımdan, eğitime, turizmden, sanayiye güçlü olduğu tüm alanlarını öne çıkararak, ilin gelişimine katkı sağlayacak tüm çalışmaları, girişimleri yakından takip edeceğiz. Burdur coğrafi konumu başta olmak üzere, Antik Kentleri, Konakları, İnsuyu Mağarası, müzesi, Salda Gölü başta olmak üzere sulak alanları, yaylaları, lavanta bahçeleri gibi turizm değerlerinin yanı sıra, tarım ve hayvancılık potansiyeli, bej mermeri ile dünyaca ün yapan doğaltaş sanayisi, geçmiş yıllarda Türkiye genelinde elde ettiği derecelerle eğitim alanındaki potansiyeli ile öne çıkan bir şehrimiz. Amacımız; hızlı bir şekilde ilimizi tanıyarak, var olan bu potansiyeli daha yukarılara taşımaktır. Görevimiz süresince Valiliğimiz koordinasyonunda, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, dernek ve vakıflarımız, ticaret odalarımızla ilimizin tüm dinamikleri hep birlikte iş birliği ve iletişim içinde, kararlı ve heyecanlı bir çalışma anlayışıyla, özellikle proje üreten, projeleri takip eden, insanımızı merkeze alan, her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı, halkımızın hayatını kolaylaştıracak, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Görevimiz süresince, devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettiren bir anlayışla, Valiliğimizin kapısının bütün vatandaşlarımıza açık olduğunu burada ifade etmek isterim. İnşallah hep birlikte yeni ve güzel bir yola çıkıyoruz. Allah’ım; Teke Yöresinin Başkenti, 1’inci Mecliste Burdur’u temsil eden İstiklal Şairi Mehmet Akif’in Şehri, huzur şehri Burdur’umuza hayırlı hizmetler yapabilmeyi, dualar alabilmeyi, güzel hatıralar bırakabilmeyi, hayırla yad edilmeyi cümlemize nasip eylesin.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber