YANGIN PANİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :18.03.2019 22:00

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > YANGIN PANİĞİ

18.03.2019 Pts, 22:00

BURDUR’da 3 katlı erkek öğrenci pansiyonunun bodrum katındaki işyerinde çıkan yangın paniğe neden oldu.
Burdur Gazi Caddesi Çiloğlu Sokakta bulunan 3 katlı erkek öğrenci pansiyonunun bodrum katında bulunan kumaş dikim atölyesinde akşam 19.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Yangın nedeniyle oluşan yoğun dumanın üst katta bulunan ve 40 öğrencinin barındığı erkek öğrenci pansiyonuna ulaşması sonucu yemek yemekte olan öğrenciler panikle kendilerini dışarı attı.
Yangın çıktığı ihbarı üzerine olay yerine İtfaiye, Afad ve Sağlık ekipleri sevkedildi. Dumandan etkilenen bazı öğrencilere sağlık ekipleri tarafından olay yerinde müdahale edilirken üç öğrenci ve kumaş dikim atölyesinin sahibi ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.
Dumandan etkilenen öğrencilerden bazıları “biz yemekteydik. dumandan etkilenince pencereye çıktık. Dumandan yangın merdivenine ulaşamadık. Nefes alamadık. Yangının pansiyonla ilgisi yok. Yangın merdiveni kilitlenmiş. Yangın merdiveni birinci kata kadar. Yangın merdiveninden sonra seyyar merdiven var onu da kilitlemiş. Kimse inemedi atlamak zorunda kaldı” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber