Yaralı köpek tedavi edilip sahiplendirilecek | Gündemburdur.com
Son güncellenme :10.12.2020 11:00

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, İlçeler > Yaralı köpek tedavi edilip sahiplendirilecek

10.12.2020 Per, 11:00

Burdur’un Bucak İlçesi’nde yol kenarında arka ayaklarından yaralanmış olarak bulunan köpek Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde tedavi edildikten sonra sahiplendirilecek.

Burdur Hayvan Dostları Derneğİ Başkanı Aysel Turan “maalesef Bucak’tan böyle felçli hayvanlar daha öncede gelmişti. Bu duruma çok üzülüyoruz. Allah’ın verdiği canı kimse alamaz. Kimsenin buna hakkı yok. Gece bu köpeğin durumunu sosyal medyadan gördüm. Bucaktaki Hayvansever dostlarımızla irtibata geçtim ve Makü Hayvan Hastanesi’ne göndermelerini istedim” dedi.

Turan “Yaralanmasının üzerinden uzun zaman geçmiş.Eğer tedavisi yapılamaz felç kalırsa bu durumdayken sahiplenen güzel insanlar var.Sosyal medyadan ilan açarak takip şartıyla yuva arayacağız.” diye konuştu.

Köpeği bulan Veysel-Tülay İpek çifti ise “Karapınar Köyü’nde bulundu. Bir kaç ay önce buna araba çarpmış. Oradaki vatandaşlar ve biz bakımını yapıyorduk. Orada sığınak gibi bir yer var. Biz bir çok resmi kurumu aradık ama ilgilenen olmadı. Son bir haftadır durumu kötüleşti. Sosyal medyadan paylaşınca insanların ilgi odağı oldu ve insanlar yardıma koştu. Bucak Belediyesi’nden bir görevli arkadaşla birlikte buraya getirdik” dediler.

Köpek Makü Veteriner Hastanesi’nde röntgeni çekildikten sonra gerekli tedaviye karar verilecek.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber