YENİ DEVLET HASTANESİ PAZARTESİ GÜNÜ HİZMETE BAŞLIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :09.12.2023 15:21

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Sağlık > YENİ DEVLET HASTANESİ PAZARTESİ GÜNÜ HİZMETE BAŞLIYOR

09.12.2023 Cts, 15:21

BURDUR Devlet Hastanesi 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak.
Burdur merkez Atatürk Mahallesi’ndeki 475 yataklı Burdur Devlet Hastanesi inşaatı tamamlanarak hizmete hazır hale geldi. Uzun yıllardır İnönü Bulvarı’nda hizmet veren Burdur Devlet Hastanesi yeni yerine taşınmaya başladı.
Yoğun Bakım hastaları ve ameliyat olduğu için yatan hastalar bugün sabah 08.30’dan itibaren Ambulanslarla Atatürk Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni Devlet Hastanesi’ne taşınmaya başladı.
Öte yandan bazı malzemelerde hayırsever işadamları ve Kamu Kurumlarına ait kamyonlarla yeni Devlet Hastanesine taşındı.
Burdur İl Sağlık Müdürü Murat Erk; “475 yataklı Devlet Hastanemiz pazartesi gününden itibaren faaliyete geçecek. Dün gece itibariyle bilgi sistemlerimizi, hastanenin serverlerini arkadaşlarımızla birlikte taşıdık. Bugün de 46 hastamızı sağ salim güvenli bir şekilde Ambulanslarımızla hastanemize naklediyoruz. Şu an için bir sıkıntı görünmüyor. İnşallah Pazartesi günü tam teşekküllü olarak Burdur Devlet Hastanemiz Burdur halkımıza hizmet vermeye başlayacak” dedi.
Erk şunları söyledi; “Hastanemizin taşınmasında bizden yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimize, İl Özel İdaremize, Devlet Su işlerine, araç ve malzeme nakli konusunda yardımcı olan iş insanlarımıza, taşınmada destek olan tüm Burdur halkına teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yeni Burdur Devlet Hastanesi,85.000 metrekare açık alan üzerine, 78.000 metrekare kapalı alan olarak, 196 sismik izolatör ile güçlendirilmiş, 3 blok, 11 kattan oluşuyor.
475 yatak kapasiteli, 206 bir ve iki kişilik hasta odası, 93 yoğun bakım yatak kapasiteli (tüm yoğun bakımlar dahil), 14 ameliyathane, 115 poliklinik odası,
24 diyaliz yatağı, anjiografi laboratuvarı, gebe okulu, anne oteli, yanık ünitesi,
uyku laboratuvarı birimleri ve 855 araçlık otoparktan oluşuyor.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber