YENİ TOKİ KONUTLARINDA ŞİKAYETLER BİTMİYOR (TIKLA İZLE) | Gündemburdur.com
Son güncellenme :25.08.2023 11:49

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > YENİ TOKİ KONUTLARINDA ŞİKAYETLER BİTMİYOR (TIKLA İZLE)

25.08.2023 Cum, 11:49

BURDUR’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 3’üncü etap konutlardan şikayetler bitmiyor.
Burdur Merkez Bozkurt Mahallesi’nde yaptırılan Toki 3’üncü etap konutları hak sahiplerine teslim edildiğinden bu yana eksiklikleri ve konutlardaki arızlar nedeniyle sürekli şikayet konusu oluyor.
Yeni toki konutlarında oturan takipçimizden gelen mesaj şu şekilde; “Daha önce apartman sakinleri olarak defalarca apartmanın eksiklerini ve daire içi eksikliklerini TOKİ yönetimine bildirmemize rağmen hiç biri giderilmemiş olup sadece bizim blok değil yukarıda bahsetmiş olduğum adresteki tüm TOKİ bloklarında bulunan 650 konut içinde geçerlidir. Bu bahsedeceğim sorunların pek çoğu ortak ancak bazıları bizim apartmanımızın ana sorunlarıdır ve bunların en büyüğü defalarca bodrum katımıza lağım suyu dolması sonucunda asansörlerin çalışmaması gibi sorunların bir türlü giderilmemiş ve zemin katımızdaki ana borudan haftalardan beri halen şebeke suyu kaçağının devam etmesi.
Ayrıca; banyo pis su giderlerinin borularının çatlak olması dolayısıyla banyonun içine su akmasına sebep olmaktadır, yağmur yağdığı zaman 1. katların yağmur suyu giderlerinden evlerin balkonlarına ve salonlarına yağmur suyu girmesi, su saatlerinin giriş ve çıkışlarında kaçaklar olması, su saatlerinin bulunduğu yerlerdeki duvarların nem içinde kalması ve bunun blok içerisinde nem ve lağım kokusuna sebep olmakta, Merdiven otomatiklerinin, yangın ve doğalgaz alarmlarının çalışmaması Bunlar bloğumuzun yaşadığı artık sürekli haline gelen sorunlardır. Her ay 370 TL. ye varan aidat ödenmesine rağmen TOKİ Yönetimi sorunlarla ilgili bir kalıcı çözüm bulamamış.
Bu sorunların giderilmesi için karşımızda bir muhatap bulamamaktayız. Bu usulsüz yapılan kesin kabulün kimler tarafından ne zaman yapıldığını araştırılması sorunların bir an önce giderilmesi hususunda: TOKİ de ikamet eden Vatandaşlar olarak sorumlu Kurum ve Kuruluşlardan talep etmekteyiz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber