YILLARDIR BAKIMINI YAPTIĞI KORTLARDA ŞİMDİ RAKET SALLIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.01.2023 19:43

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > YILLARDIR BAKIMINI YAPTIĞI KORTLARDA ŞİMDİ RAKET SALLIYOR

29.01.2023 Paz, 19:43

BURDUR’da Tenis Kortlarında görevli Galip Kaya (52) önceleri hiç ilgilenmediği Tenis sporunu yapmaya başladı.
Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde 18 yıldır görevli olan ve son 8 yıldır Tenis Kortlarının bakımından sorumlu olarak çalışan Galip Kaya Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz’ın teşviki ile bu spora başladı. Kaya, mesai saatleri dışında haftanın 3-4 günü, günde 2 saat çalışarak Tenis sporu yapıyor.
Kaya; “8 yıldır kortlarda görevliyim. İlk zamanlar bu spora hiç hevesim, ilgim yoktu. Sağolsun Tenis İl temsilcisi Hasan Korkmaz hocamın teşviki ile bu spora başladım. Çok güzel bir spor herkese tavsiye ederim. Bu sporu yapmaktan mutluyum” dedi.
Kaya; “bir aydır, mesai saatleri dışında haftanın 3-4 günü Hasan Hocamla çalışıyoruz. Kademe kademe ilerliyorum. İnşallah ilerde lisansımı çıkartıp tenis turnuvalarında mücadele etmek istiyorum. Seyretmekten keyif alıyordum ama hiç aklımda yokken bir anda kendimi elimde raketle tenis kortunda buldum. Severek yapıyorum bu sporu” diye konuştu.
Burdur Tenis İl Temsilcisi ve Antrenör Hasan Korkmaz’da “12 yıldır Burdurdayım. Burdur’da Tenis oynayan çok az olmasına rağmen geçen sürede tenise ilgiyi artırdık. Bir çok turnuvalar yaptık. Bir çok veteran sporcuya lisanslar çıkarttık.” dedi.
Korkmaz; “Galip bey Tenis kortlarımızın bakımıyla ilgilenen görevli bir arkadaşımız. Baktım, Tenis oynayanlara ilgiyle ‘ben de oynarım’ der gibi bakıyordu. Birlikte antrenmanlara başladık. Haftada 3-4 gün antrenman yapıyoruz. Kendisi inanılmaz hevesli. İnşallah lisansını da çıkartıp Federasyon turnuvalarında resmi olarak oynatmayı düşünüyoruz. Tenisin yaşı yoktur. Burdur’da tenisi en tepelere getirmek için uğraşıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber