ZİHİNSEL ENGELLİ KIZA TECAVÜZ EDEN SAPIĞA 24 YIL HAPİS | Gündemburdur.com
Son güncellenme :09.05.2019 14:55

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ZİHİNSEL ENGELLİ KIZA TECAVÜZ EDEN SAPIĞA 24 YIL HAPİS

09.05.2019 Per, 14:55

BURDUR’da geçen yıl Ağustos ayında komşusunun zihinsel engelli kızı E.M.’ye tecavüz eden tutuklu sanık M.Ş’ye 24 Yıl hapis cezası verildi.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık M.Ş. ve avukatı ile Mağdure E.M.’nin ailesi ve avukatları katıldı. E.M. duruşmaya katılmadı.
Son sözü sorulan tutuklu sanık M.Ş. olayı kendisinin gerçekleştirmediğini belirterek beraatini istedi.
Mahkeme heyeti sanığı önce 16 yıl hapis cezasına çarptırdı daha sonra mağdurenin beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olmasını gözönünde bulundurarak cezayı 24 yıla çıkardı. Mahkeme heyeti cezada indirim yapmadı.
Burdur’da geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda M.Ş.(60) evlerine ekmek pişirmek için gelen komşularının zihinsel engelli kızı E.M’ye içeride uyuduğu sırada tecavüz etti. E.M.’nin ailesi kızlarının hamile olduğunu anlayınca şikayetçi oldu. Sanık M.Ş. mahkeme sürecinde olayı kendisinin gerçekleştirmediğini kendisinin erkekliğinin olmadığını, ceninin DNA’sı ile kendi cenin DNA’sının ile nasıl örtüştüğünü anlayamadığını iddia etti. İzmir Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nde yapılan incelemede mağdureden alınan cenin örnekleri şüpheli M.Ş.’nin cenini ile yüzde 99,99 oranında aynı olduğu tesbit edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber