100’ÜNCÜ YILDA 100 ÖĞRENCİYLE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :31.10.2023 8:43

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > 100’ÜNCÜ YILDA 100 ÖĞRENCİYLE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

31.10.2023 Sal, 8:43

BURDUR’da Türkçe Öğretmeni Osman Yetkin Özkan Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 öğrencisiyle Kitap Okuma etkinliği gerçekleştirdi.
Burdur merkez TOBB Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapan Osman Yetkin Özkan Burdur Gölü Halk Plajında Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 öğrenciyle ‘cumhuriyetin İlk Sabahı’ adlı kitabı okudu. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Kırdar, Okul Müdürü Mustafa Yaramış ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın ile öğrenci velileride katıldı.
Osman Yetkin Özkan; “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu yılda öğrencilerimle bir yılda 100 kitap parolasıyla bir proje başlattık. 5,6 ve 7’inci sınıf öğrencilerim bir yılda 100 kitap okuyacaklar, yüzüncü yıla yakışır bir şekilde. Bu yüz kitaptan birisi olan ‘Cumhuriyet’in ilk sabahı’ kitabını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100’üncü yılında birlikte Burdur Belediyesi Halk Plajında okuyoruz. Kitabı bitireceğiz ve yorumlayacağız. Çocuklarımla ‘sizce Cumhuriyet nedir?, Cumhuriyetin 100’üncü yılını yaşayan bir çocuk olmak nasıl bir duygudur’ bunları konuşacağız” dedi.
Özkan; “bu etkinliğimize çocuklarımızın anne babaları da katıldı. Gelen velilerimizde bize destek olarak kitap okudu. TOBB Ortaokulu olarak çok güçlü bir aile olduğumuzu bize hissettirdiler” diye konuştu.
Özkan; “bu kitap bizim için çok önemli. Aslında benim gönlümden geçen, hayalini kurduğum şey bu kitabı 29 Ekim haftasında Ankara’da Anıtkabir’de okumaktı. Kitabın yazarları Şermin Yaşar ve İlber Ortaylı’ya bir türlü ulaşamadım. Ulaşabilseydim onlarla birlikte bu kitabı değerlendirmek istiyordum. Yine de en büyük hedefim onlara ulaşıp bu kitabı onlarla birlikte değerlendirmek. Kısa sürede inşallah Ankara’da Anıtkabir’de çocuklarımla buluşacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber