70 YAŞINDAKİ VATANDAŞ POLİSE “BEN CAHİL DEĞİLİM” DEDİ. | Gündemburdur.com
Son güncellenme :23.03.2020 14:19

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > 70 YAŞINDAKİ VATANDAŞ POLİSE “BEN CAHİL DEĞİLİM” DEDİ.

23.03.2020 Pts, 14:19

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların dışarıya çıkışlarını sınırlandırmasının ardından Burdur’da polis ekipleri dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşları uyararak evlerine gönderiyor.
Burdur’da Emniyet Müdürlüğü ekipleri banka şubeleri önünde işlem yapmak için sıra bekleyen vatandaşlara kimlik sorarak yaş kontrolü yaptı, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyardı. Ekipler vatandaşlara ihtiyaçlarını 112’ye bildirmeleri durumunda evlerine teslim edileceğini söyledi.
Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Fatih Köle’de ekiplerle birlikte Halk Pazarının kurulduğu Uzay Çatı altında alışveriş için gelen vatandaşlarla satıcıları uyararak 65 yaş üstü vatandaşları evlerine gönderdi.
Köle, alışveriş yapmak için pazara gelen 70 yaşındaki bir vatandaşı uyarırken vatandaş ‘ben cahil değilim’ dedi. Köle “cahil değilim diyorsun ama kurallara uyalım” deyince vatandaş “ben ne yiyeceğim” diye cevap verdi.
Köle ” İhtiyacınız olduğunda 112, 155, 156 yı arayın, vefa hattımız var. Hayati ihtiyaçlarınızı gidermek için polis jandarma sizin emrinizde. Sizin sağlığınız, toplum sağlığı bizim için çok önemli. Lütfen duyarlı olalım. İhtiyaçlarınızı evinize kadar getiriyoruz” diye cevap verdi.
Burdur’da iki gündür yasağa uymayarak sokağa çıkan yaklaşık 250 kişinin polis ekipleri tarafından evlerine gönderildiği belirtildi.
Polis ekipleri de Gazi Caddesi üzerinde vatandaşları ekip otolarından yaptıkları anonslarla çok mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyardı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber