AMELİYAT OLDUKTAN SONRA TENİS OYNAMAYA BAŞLADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.08.2023 14:01

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AMELİYAT OLDUKTAN SONRA TENİS OYNAMAYA BAŞLADI

28.08.2023 Pts, 14:01

BURDUR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde şef olarak çalışan Müzeyyen Akpınar (54) dizlerindeki rahatsızlık nedeniyle çok sevdiği tenis sporunu yapamayınca ameliyat sonrası kendini korta attı.
Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde şef olarak çalışan Müzeyyen Akpınar 2015 yılında iki dizinde de ileri derecede kıkırdak kaybına bağlı olarak eğrilik ve yürüme güçlüğü yaşamaya başladı. Akpınar, hayatını olumsuz etkileyen bu durumdan ameliyatla kurtuldu. Akpınar’ın dizlerine yaklaşık 3 ay önce robot yardımlı total diz protezi tedavisi uygulandı. Akpınar tedavisinden sonra en çok yapmak istediği spor olan Tenis için soluğu Burdur Tenis kortlarında aldı.
Haftanın 2 günü Burdur Tenis İl Temsilcisi ve Antrenör Hasan Korkmazla Tenis çalışan Akpınar hedefinin veteranlar turnuvasında madalya almak olduğunu söyledi.
Akpınar; “ben yıllardır tenis oynamayı özlemle bekledim, çok istedim ama sağlık problemlerim nedeniyle hep sekteye uğramıştı. 3 ay önce bir ameliyat geçirdim. Dizlerime protez takıldı. Dedim ki ameliyattan sonra kendimi toparlayınca ilk işim bu özlemlerimi gidereceğim, yapamadığım şeyleri gerçekleştireceğim, hayallerimi gerçekleştireceğim. Sağolsun Hasan Hocam’da bana çok destek oldu bu konuda. Fizyoterapistimle kendisinin çıkardığı bir programla tenis derslerine başladım. Amacım veteranlar şampiyonasına katılmak. Bunun için çok çalışmak gerekiyor. Bunu başaracağıma inanıyorum Hasan Hocam sayesinde” dedi.
Akpınar, “ameliyattan sonra insanlar inzivaya çekilmesin, bütün isteklerini sağlıklarını riske atmayacak şekilde gerçekleştirsinler. Çok mutlu oluyorum. Çok keyif alıyorum tenis oynamaktan. Herkesin sevdiği bir spor dalı mutlaka vardır. Sporu hayatlarından çıkarmasınlar” diye konuştu.
Dizindeki rahatsızlığın 2015 yılında başladığını söyleyen Akpınar; “yıllar geçtikçe bu rahatsızlık arttı. Çeştili tedavi yönetmlerini denesemde sonuç çıkmadı. Amaliyat olmam gerekti. Yürüyemiyordum. Doktorlar bu rahatszlığın genetik nedenlerden ve aşırı kilodan kaynaklandığını söylendi. Rahatsızken de tenis oynamak istedim bir kaç deneme yaptım ama olmamıştı. Şimdi bu özlemimi gideriyorum. Umarım sağlık anlamında bir olumsuzluk yaşamam. Spor hayata neşe katıyor. Hiç kimse hastalıkların arkasına saklanmasın” ifadelerini kullandı.
Burdur Tenis İl Temilcisi ve antrenör Hasan Korkmaz’da ;”Müzeyyen Hanım aynı kurumda çalıştığıız bir arkadaşımız. Kendisi dizle ilgili genetiksel bir sorun yaşamış. Kendisiyle ne zaman karşılaşsak ‘hocam ben ne zaman tenis oynayacağım’ diyordu. Sürekli tenis kortlarımızın kafeteryasına gelip buradaki turnuvaları, antrenmanları izliyor en azından kendisini mental olarak mutlu ediyordu. 3 ay kadar önce çok başarılı bir ameliyat geçirmiş ve soluğu burada aldı. Ben buna karar veremedim. Fizyoterapistinden nasıl bir program uygulayacağımız yönünde destek aldık ve ona bir antrenman planı hazırladık. O’nun özleminden dolayı biraz hızlı başladık. Şu anda iyi gidiyor. Çok iyi ilerliyoruz ama bunu bir yıllık bir süreye yayma gibi bir durumumuz var. Kendisini özellikle kutluyorum. Bir çok insan bu tür sportif faaliyetlerde küçücük bir mazereti varsa bunun arkasına sığınıyorlar. Müzeyyen Hanım inanılmaz bir örnek herkes mutlaka sporun içinde bulunsun” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Müzeyyen Akpınar

Yaptığı başarılı ameliyat ile tenis oynayabilecek kadar sağlığıma kavuşturan Dr. Onur Kızılay’a binlerce kez teşekkür ediyorum.

01.09.2023, 7:59


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber