‘ANADOLU’DAN ÇANAKKALE’YE TÜRKÜLER’ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :22.03.2016 23:38

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Güncel > ‘ANADOLU’DAN ÇANAKKALE’YE TÜRKÜLER’

22.03.2016 Sal, 23:38

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde, Üniversitenin kuruluşunun 10’uncu Yıl etkinlikleri kapsamında ‘Anadolu’dan Çanakkale’ye Türküler’ konseri düzenlendi.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Gökhan Çağırgan tarafından hazırlanan ve MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’ndaki Konser Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri şiiri okundu.
Şef Gonca Nur Çineli yönetimindeki Koronun söylediği ‘Çanakkale Türküsü’ ile başlayan konseri Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle, Öğretim Üyeleri, Öğrenciler ve Burdurlular ilgiyle izledi.
Koro ve Solo oalrak söylenen Türküler izleyicilerden büyük beğeni kazanırken konser sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle Öğretim Görevlisi Gökhan Çağırgan’a çiçek vererek teşekkür etti.
Karakelle “101 yıl önce atalarımız bu toprakları bize vatan kıldılar. Bizde bugün burada en küçüğümüzden en büyüğümüze bu vatana tekrar sahip çıkacağımızı yaşadık. Akif’in Üniversitesi’nde Asım’ın nesli bu toprakların ilelebetliğini sürdüreceğini bir kez daha kanıtladı. 101 yıl önce yaşadıklarımızı, yaşanmışlıklarla Anadolu’dan Çanakkale’ye yazılan türkülerle bize tekrar yaşattıkları için herkese teşekkür ediyorum. Biz aslını bilen, tarihini bilen nesiller yetiştirecek ve nesiller olacağız. Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber